LOTTO Kozerki Open 2023 bez Rosjan i Białorusinów!

Organizatorzy LOTTO Kozerki Open 2023 wyraźnie zasugerowali zawodnikom z Rosji i Białorusi, aby nie zapisywali się na turniej, stwierdzając, że „nie będą mile widziani” na wydarzeniu Challenger w Grodzisku Mazowieckim. Turniej LOTTO Kozerki Open 2023 w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się od 14 do 19 sierpnia.

atp kozerki open 2023
LOTTO Kozerki Open 2023 bez Rosjan i Białorusinów!

Kontrowersyjna decyzja organizatorów LOTTO Kozerki Open 2023

Biorąc pod uwagę sytuację w Ukrainie i agresję zbrojną Rosji na tych ziemiach, prosimy o niezgłaszanie się do turnieju LOTTO KOZERKI OPEN ATP Challenger 100, zawodników reprezentujących takiej kraje jak Rosja i Białoruś.  Zawodnicy reprezentujący Rosję i Białoruś nie będą mile widziani na turnieju i na terenie kompleksu Kozerki. Dla osób tych nie gwarantujemy miejsc na terenie Akademii.

Poprzedni rok vs obecny

W zeszłym roku zawodnicy z Rosji i Białorusi zostali jedynie wykluczeni z udziału w Wimbledonie i wszystkich brytyjskich turniejach na trawie. Jednak w tym roku AELTC i LTA zmienili swoje stanowisko, a zawodnicy z Rosji i Białorusi nie spotkali się z żadnymi zakazami. Na Kozerki Open zawodnicy z Rosji i Białorusi nie są zakazani – ale wydaje się, że są informowani, że lepiej byłoby, gdyby nie przyjeżdżali na turniej.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Możliwe konsekwencje

Sytuacja ta jest dość niecodzienna i mogłaby potencjalnie spowodować reakcję ATP. Od początku rosyjskiej inwazji polska tenisowa supergwiazda, Iga Świątek, wyraziła swoje silne wsparcie dla Ukrainy. Świątek ujawniła, że tak mocno wspiera Ukrainę, ponieważ widzi, że także ludzie w Polsce obawiają się całej sytuacji.

ZOBACZ: Kiedy gra Hurkacz

„Jako Polka, od początku wojny na Ukrainie, emocjonalnie podchodzę do tej sprawy. Dla mnie ważne jest, aby my – sportowcy, osoby publiczne – mieli wpływ na społeczeństwo. Nasze poglądy kształtują innych, a to może stwarzać zmiany. Wojna dla mnie to nie polityka, ale cierpienie ludzi, i dlatego zdecydowałam się wypowiedzieć,” powiedziała Świątek w rozmowie z Wprost.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Przyszłość turnieju LOTTO Kozerki Open 2023

Kwestia przyszłości turnieju i ewentualnego ostracyzmu zawodników z Rosji i Białorusi pozostaje niewiadomą. To wydarzenie bez wątpienia budzi wiele pytań, na które odpowiedzi poszukują zarówno zawodnicy, jak i fani tenisa na całym świecie.

4.7 / 5. Ocen: 12

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia zakłady bukmacherskie. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adriahan
Adriahan
2 miesięcy temu

Wstyd i kompromitacja organizatorow.

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
1
0
Dodaj swój komentarz.x