Lorenzo Insigne oficjalnie w Toronto FC!

Gwiazda reprezentacji Włoch, napastnik Lorenzo Insigne oficjalnie udaje się do Toronto FC. Klub z Toronto osiągnął umowę z zawodnikiem Serie A, podczas gry jego kontrakt z Napoli wygasa tego lata.

Lorenzo Insigne fc toronto
Lorenzo Insigne oficjalnie w Toronto FC!

Lorenzo Insigne od lata 2022 będzie grał w MLS

Insigne, który będzie jednym z najbardziej znanych graczy w MLS, zgodził się na czteroletnią umowę, która będzie obowiązywać do lata 2026 roku z klauzulą przedłużenia umowy o dodatkowe sześć miesięcy. Jego średnia pensja wyniesie około 15 milionów dolarów rocznie, przed opodatkowaniem, przez cały okres trwania umowy. Insigne będzie jednym z najlepiej opłacanym graczem w historii MLS.

Insigne, który w czerwcu kończy 31 lat, jest obecnie kapitanem Napoli, który wciąż liczy się w walce o tytuł Serie A i Ligę Europy, strzelając cztery gole i cztery asysty w 16 występach. Insigne zajął siódme miejsce w Serie A z 19 golami w zeszłym sezonie. Strzelił także 10 bramek w 53 występach dla reprezentacji Włoch, pomagając drużynie zdobyć tytuł Euro 2020 zeszłego lata. Włochy starają się obecnie zakwalifikować się na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze, baraże zaplanowano na marzec.

Toronto FC zakończył ostatni sezon w Konferencji Wschodniej jako przedostatni z wynikiem 6-18:10 i zaledwie 28 punktami — wyprzedzając tylko FC Cincinnati. Sezon 2021 był najgorsza w Toronto od 2012 roku.

Insigne zagra pod wodzą nowego trenera Boba Bradleya, który 24 listopada oficjalnie został trenerem i dyrektorem sportowym drużyny. Bradley, trzykrotny Trener Roku MLS, jest 12. trenerem w historii drużyny. Został zatrudniony dwa dni po tym, jak zespół i dyrektor generalny Ali Curtis rozstali się po trzech sezonach razem.

„Wszyscy nie możemy się doczekać, kiedy Lorenzo dołączy do nas tego lata” – powiedział Bradley w komunikacie prasowym. „Jego zdolność do tworzenia szans dla siebie i kolegów z drużyny jest wyjątkowa. Obserwując go od wielu lat wiem też, że jest też zawodnikiem pracującym dla drużyny. Lorenzo jest typem gracza, którego przychodzisz oglądać, ponieważ zawsze jest szansa, że zrobi coś niezapomnianego.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Lorenzo Insigne oficjalnie w Toronto FC!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P