Łódź gospodarzem Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego siatkarek!

To w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się kwalifikacje olimpijskie w piłce siatkowej kobiet. Informacja ta została ogłoszona podczas środowej konferencji prasowej Miasta Łodzi i Polskiego  Związku Piłki Siatkowej w obecności Prezydent Miasta Hanny Zdanowskiej, Prezydenta Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej i Wiceprezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Aleksandra Boričicia oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastiana Świderskiego.

Gdzie odbędzie się siatkarski turniej kwalifikacyjny do IO Paryż 2024?
(Fot.: @PolskaSiatkowka./PZPS)

Siatkówka: Kwalifikacje olimpijskie kobiet w Łodzi

W dnach16-24 września bieżącego roku w Łodzi znów zagości piłka siatkowa kobiet na najwyższym, światowym poziomie, bo to właśnie Atlas Arena będzie jedną z trzech lokalizacji, w których odbędą się kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W łódzkim turnieju wystąpi osiem zespołów, w tym oczywiście reprezentacja Polski.

„Mówi się, że Łódź jest kobietą. W przypadku sportu, śmiało możemy powiedzieć, że Łódź jest żeńską siatkówką. Mamy mistrzynie Polski z ŁKS i brązowe medalistki z Budowlanych. Zawodniczki łódzkich zespołów stanowią trzon polskiej kadry. Serdecznie zapraszamy, już we wrześniu, od 16 do 24 września do łódzkiej Atlas Areny. Gościć będziemy 8 świetnych światowych reprezentacji, a dwie z nich zapewnią sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Wierzę, że jedną z nich będzie polska reprezentacja, którą rok temu łódzcy kibice, łódzka hala poniosła do ćwierćfinału mistrzostw świata. Teraz czas na awans na Igrzyska Olimpijskie” – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W łódzkich kwalifikacjach (grupa C) oprócz Biało-Czerwonych zagrają również: Włochy, USA, Niemcy, Tajlandia, Kolumbia, Korea Południowa i Słowenia. Łącznie w Atlas Arenie rozegranych zostanie 28 meczów, po cztery mecze dziennie. Stojąca obok Hala im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego będzie stanowić zaplecze rozgrzewkowe dla zespołów.

„Serdecznie dziękuję Pani Prezydent jak i całemu miastu za kolejną gościnę naszej pięknej dyscypliny w tym pięknym mieście, które tak jak Pani Prezydent wspomniała siatkówką stoi przede wszystkim. Witam również Pana Prezydenta, który zgodził się na przyjazd i zaszczycił nas swoją obecnością. Cieszymy się, ponieważ ten turniej kwalifikacyjny to będzie tak naprawdę jedyny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Europie. Dla nas to jest szczególne wyróżnienie i szczególny turniej. Wierzę, że będzie on równie udany jak zeszłoroczne mistrzostwa świata w wykonaniu naszych pań. Z tego miejsca chciałbym wszystkich oczywiście na niego zaprosić i jednocześnie chciałbym, aby nasze dziewczyny sprawił nam tyle radości co zeszłym roku. Poproszę zawodniczki o wielkie, wielkie widowiska. A kibiców o przyjście i by dopingowali nasze panie” – powiedział prezes PZPS Sebastian Świderski.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Przypominamy, że we wszystkich turniejach kwalifikacyjnych wystąpią 24 reprezentacje. W grupie A (Chiny) rywalizować będą: Chiny, Serbia, Dominikana, Holandia, Kanada, Czechy, Meksyk i Ukraina. W grupie B (Japonia): Japonia, Brazylia, Turcja, Belgia, Bułgaria, Portoryko, Argentyna oraz Peru. Po dwie czołowe drużyny z każdej grupy zapewnią sobie awans do turnieju olimpijskiego, a pięciu pozostałych uczestników igrzysk zostanie wyłonionych na podstawie rankingu FIVB, w którym Polki po pięciu zwycięstwach w Siatkarskiej Lidze Narodów 2023 awansowały z dziesiątego na ósme miejsce.

O siatkówce poczytasz też na blogu Volley24!

Źródło: PZPS/Miasto Łódź

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X