Liga Europy: Piotr Zieliński zagra na Camp Nou!

W szwajcarskim Nyonie, gdzie mieści się siedziba Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA), odbyło się w poniedziałek 13 grudnia również losowanie 1/16 finału Ligi Europy UEFA. Już na tym etapie dojdzie do wielkiego hitu, za jaki trzeba uznać konfrontację FC Barcelony z SSC Napoli!

Liga Europy: Piotr Zieliński zagra na Camp Nou!

Wyniki losowania 1/16 finały Ligi Europy

Przed ostatnimi meczami fazy grupowej Ligi Europy UEFA komentatorzy i kibice zwracali uwagę na to, że w razie zwycięstwa ze Spartakiem Moskwa i awansu do fazy pucharowej rozgrywek piłkarze Legii Warszawa w 1/16 finału mogą trafić na FC Barcelonę. Ostatecznie „Wojskowi” przegrali z Rosjanami 0:1, a drugie miejsce w grupie zajęło włoskie SSC Napoli.

Ekipa z Półwyspu Apenińskiego, której barw od kilku dobrych sezonów broni Piotr Zieliński, faktycznie wylosowała w poniedziałek 13 grudnia „Dumę Katalonii’. Będzie to największy hit tej części zmagań, ale nie jedyne interesujące zestawienie w pierwszej rundzie fazy play-off drugiego co do ważności europejskiego pucharu.

Nie mogło być jednak inaczej, bo na tym etapie rozgrywki UEFA Europa League zasiliły zespoły z trzecich miejsc fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym w LE na wiosnę zobaczymy między innymi Atalantę Bergamo, Borussię Dortmund, RB Lipsk czy FC Porto.

Liga Konferencji Europy: Wyniki losowania 1/16 finału

Trzecim i ostatnim losowaniem, do którego doszło w Nyonie było losowanie par pierwszej rundy fazy play-off. Rozgrywki te, odkąd nie ma już w nich polskich zespołów, nie budzą w naszym kraju większego zainteresowania, więc podajemy je bez szerszego komentarza.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button