Liga Europy: Legia Warszawa kontra Glasgow Rangers! (Typ i analiza)

W czwartek o godzinie 20:00 Legia Warszawa i Glasgow Rangers rozpoczną swój dwumecz o awans do fazy grupowej Ligi Europy UEFA. Kto jest faworytem tej konfrontacji?

Liga Europy: Legia podejmie Atromitos!(Fot.: UEFA)

Legia Warszawa vs Glasgow Rangers

W zgodnej opinii wszystkich firm bukmacherskich faworytem pierwszego spotkania, jak i całej rywalizacji, są piłkarze ze Szkocji. My mamy na ten temat jednak nieco inne zdanie.

Co by nie powiedzieć o występach „Wojskowych” w bieżącym sezonie, to trzeba im oddać, że są całkiem efektywni. Zwłaszcza w europejskich pucharach, gdzie pokonują kolejne przeszkody. Patrząc na ich grę często bolą zęby, a oczy krwawią, ale na tym etapie sezonu najważniejsze są kolejne awanse.

Warto zwrócić uwagę również na to jak solidną defensywę ma wicemistrz naszego kraju. W żadnym z sześciu spotkań Ligi Europy UEFA nie stracił nawet jednej bramki, a we wszystkich dziesięciu meczach o stawkę zaledwie trzy!

To jest właśnie ten fundament, na którym buduje Aleksandar Vuković. Gra do przodu już tak dobrze nie wygląda, są problemy ze stwarzaniem okazji i ich wykończeniem, ale na ogół coś wpadnie, czy to po kontrze, czy po stałym fragmencie gry.

Cashback w BetClic

Oczywiście ekipa Glasgow Rangers, dowodzona przez legendę Liverpoolu FC Stevena Gerrarda, będzie zdecydowanie najtrudniejszym rywalem warszawian, ale z pewnością nie jest poza zasięgiem „Legionistów”.

Szkocka piłka nie jest już tak mocna, jak w latach świetności Celticu Glasgow i Glasgow Rangers, które dopiero odbudowuje swoją potęgę po bankructwie i mozolnym powrocie na szczyt krajowej piłki. Nie ma kogo się bać.

No, może poza Kolumbijczykiem Alfredo Morelosem, który jest niezwykle bramkostrzelnym i regularnym napastnikiem. To właśnie wyłączenie tego gracza z gry jest kluczem do osiągnięcia korzystnego wyniku w dzisiejszej potyczce.

Wydaje się, że Legia podobnie jak w poprzednich rundach przede wszystkim nastawi się na to, żeby nie stracić gola, co zapowiada nam raczej piłkarskie szachy niż wymianę ciosów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na taki, a nie inny typ.

MeczTypKursBuk
Legia – Rangers2,5-1,70STS

Prognozy: 7/10.
Transmisja na żywo: Legia Warszawa vs Glasgow Rangers


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button