Liga Europy: Legia podejmie Atromitos! (Typ i analiza)

Piłkarze Legii Warszawa podejmą w czwartkowy wieczór grecki Atromitos Ateny w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji rozgrywek Ligi Europy UEFA. Początek o godzinie 21:00.

Liga Europy: Legia na Gibraltarze! (Fot.: UEFA/Twitter)
Liga Europy: Legia podejmie Atromitos!(Fot.: UEFA)

Legia Warszawa vs Atromitos Ateny

Nie będziemy udawać, że na co dzień z wypiekami na twarzy śledzimy rozgrywki greckiej Superligi i wiemy o dzisiejszym rywalu Legii Warszawa wszystko. Jednak o samych „Wojskowych” wiemy na tyle dużo, że pokusiliśmy się o typ na dzisiejsze spotkanie.

Co tu dużo mówić, podopieczni Aleksandara Vukovicia grają na początku sezonu 2019/20 tak brzydko, że momentami aż oczy krwawią. Sam szkoleniowiec zdaje się tego nie dostrzegać wciskając na kolejnych konferencjach prasowych kit, od którego uszy więdną.

Fakty są jednak takie, że warszawianie są solidni w defensywie, czemu zawdzięczają awans do II i III rundy eliminacji UEFA Europa League oraz jakiekolwiek punkty na krajowym podwórku, dokładnie cztery. Z grą do przodu jest już dużo gorzej.

Kod na bonus

Legia największe zagrożenie pod bramką rywali stwarza po stałych fragmentach gry, które najczęściej bije Gruzin Walerian Gwilia. Czasem uda się coś stworzyć na skrzydle lub prostopadłym podaniem, ale jest tego dramatycznie mało.

Przyjezdni dopiero wchodzą w sezon, mają za sobą zaledwie dwa mecze z DAC Dunajską Stredą, którą po walce pokonali 2:1 na wyjeździe i 3:2 u siebie. Przypominamy, że Słowacy wyeliminowali wcześniej Cracovię, więc można powiedzieć, że Legia zmierzy się dziś z ekipą na poziomie ekstraklasy, może ciut lepszą.

Jak wiadomo europejskie puchary rządzą się swoimi prawami. Wydaje się, że Legia będzie starała się dziś wygrać, ale równie mocno skupi się na tym, żeby nie stracić bramki, bo może mieć to opłakane skutki W REWANŻU. Z tego powodu nie spodziewamy się dziś wielu bramek. Jedna, góra dwie – to wydaje się najbardziej prawdopodobny scenariusz.

MeczTypKursBuk
Legia – Atromitos2,5-1,65BetClic

Prognozy: 7/10.
Transmisja na żywo: Legia Warszawa vs Atromitos Ateny


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button