Liga Europy: Legia na Gibraltarze! (Typ i analiza)

Po udanym występie Piasta Gliwice przeciwko BATE Borysów w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów UEFA (1:1 na wyjeździe), w czwartek do rywalizacji na europejskich boiskach, w ramach kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy, przystąpią Legia Warszawa i Cracovia. Pod lupę wzięliśmy mecz aktualnych wicemistrzów Polski.

Liga Europy: Legia na Gibraltarze! (Fot.: UEFA/Twitter)
Liga Europy: Legia na Gibraltarze! (Fot.: UEFA/Twitter)

Europa FC vs Legia Warszawa

„Wojskowi” zmagania o udział w fazie grupowej rozgrywek UEFA Europa League rozpoczną od dwumeczu z ekipą z Gibraltaru, Europa FC, którego początek zaplanowano na godzinę 20:30.

Jej trzon stanowią Hiszpanie z niższych lig. Jest to zespół półamatorski. Większość zawodników grę w piłkę łączy z pracą zawodową, więc nie należy spodziewać się dziś trudnej przeprawy. Spotkanie zostanie rozegrane na sztucznej nawierzchni, ale umówmy się, złej baletnicy (…).

Legia dysponuje bardzo mocną i szeroką kadrę. Dziś z gry wyłączeni będą Luis Rocha, Jarosław Niezgoda czy Cafu, którzy borykają się z urazami, co nieco ogranicza potencjał ofensywny całego zespołu, ale z najbliższym przeciwnikiem warszawiacy spokojnie poradzą sobie bez nich.

Zwłaszcza, że nieźle w sparingach wyglądał cofnięty na „10” Carlitos, który może liczyć na wsparcie sprowadzonych latem Arvydasa Novikovasa i Waleriane Gwilli . Na szpicy zagra zapewne wracający z wypożyczenia Sanogo, a na drugim skrzydle Dominik Nagy lub Agra, który jest chyba największym wygranym okresu przygotowawczego. Dodajmy do tego Martinsa czy Vesovicia i mamy kapelę, która powinna zmieść półamatorski zespół.

Postawa w meczach kontrolnych Legii była na tyle obiecująca, że typuję ich wygraną różnicą co najmniej trzech bramek. W sparingu z Pogonią Siedlce, który kończył okres przygotowawczy, zakończyło się na wyniku 6:0. Nie zdziwię się, jeśli dzisiaj stołeczny zespół zbliży się do tego rezultatu.

MeczTypKursBuk
Europa FC – Legia2 (-2 EH)2.55STS

Prognoza: 6/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Europa FC vs Legia Warszawa

Freebet w STS
Freebet w STS

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button