Liderzy Lechii Gdańsk zawieszeni przez władze klubu!

Na pięć kolejek przed końcem sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk zajmują przedostatnie miejsce w tabeli rozgrywek i są jednym z najpoważniejszych kandydatów do spadku. Jakby problemów było mało, we wtorek w oficjalnym komunikacie prasowym klubu z Pomorza poinformował, że dwóch graczy zostało odsuniętych od gry. Nie byle jakich graczy.

Lechia zawiesiła Kuciaka i Maloce (Fot.: @LechiaGdansk SA on Twitter)

Liderzy Lechii nie zagrają w najbliższym meczu

To bramkarz Dušan Kuciak oraz obrońca Mario Maloča zostali odsunięci od gry w najbliższym meczu ligowym, w którym Biało-Zieloni już w najbliższy piątek zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, który pewnie zmierza po historyczne mistrzostwo Polski. Jakie są powody tych decyzji?

„Decyzja Zarządu Klubu jest spowodowana ostatnimi wydarzeniami. Bramkarz drużyny po raz drugi, mimo wcześniejszej rozmowy, w sposób niewłaściwy zachował się podczas udzielania wywiadu dziennikarzom w strefie mieszanej. Decyzja odnośnie Mario Maločy podyktowana została brakiem odpowiedniej postawy, która jest wymagana od członka Rady Drużyny. Zawieszenie oznacza, że zawodnicy nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu przez sztab szkoleniowy podczas nadchodzącego spotkania 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa” – napisano w oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej Lechii Gdańsk.

Jak duże to osłabienie dla klubu z Pomorza? Wystarczy przypomnieć, że słowacki golkiper stał między słupkami w aż 26 ligowych meczach sezonu 2022/23, w ośmiu z nich zachowując czyste konto. Mario Maloca wystąpił w 24 starciach, w tym w ostatnich piętnastu potyczkach o ekstraklasowe punkty. W pięciu z sześciu ostatnich nosił opaskę kapitana.

Nerwowa atmosfera raczej nie pomoże pogrążonemu w kryzysie zespołowi, który po 29. rozegranych kolejkach ma na swoim koncie zaledwie 26 punktów, co oznacza stratę sześciu oczek do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Sprzymierzeńcem piłkarzy z Gdańska w walce o ligowy byt nie jest również terminarz. Poza meczem z Rakowem, Biało-Zielonych czekają jeszcze konfrontacje z: Zagłębiem, Stalą Legią i Piastem.

Źródło: meczyki.org/Lechia Gdańsk

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds