LGP w Hinzenbach: Dawida Kubacki zwycięzcą kwalifikacji

Dawid Kubacki zwyciężył w sobotnich kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS90). Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do zawodów.

Czy Dawid Kubacki powtórzy wynik z sobotnich kwalifikacji i wygra niedzielny konkurs?

Fenomenalny forma Kubackiego

Dawid Kubacki kapitalnie spisał się w sobotnich kwalifikacjach przed konkursem Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Reprezentant Polski przeskoczył normalną skocznię.

Świetnie od samego początku rywalizacji na skoczni radził sobie brązowy medalista igrzysk olimpijskich na normalnej skoczni. W pierwszym treningu zajął drugie miejsce, a w drugim nie miał sobie równych. To nie był przypadek. W kwalifikacjach huknął 92 metry (wylądował dwa metry poza rozmiarem skoczni) i o osiem punktów wyprzedził drugiego Austriaka Daniela Tschofeniga (89 m). Podium uzupełnił trzeci Słoweniec Anze Lanisek- także 89 m.

W niedzielę w konkursie głównym zaprezentują pozostali biało-czerwoni. Awans uzyskali szósty Paweł Wąsek, ósmy Kacper Juroszek, dziewiąty Kamil Stoch, dziesiąty Piotr Żyła, piętnasty Stefan Hula oraz dwudziesty czwarty Jakub Wolny. W porównaniu z poprzednim rokiem Polacy wypadli o niebo lepiej, bo wtedy najlepszy z Polaków był trzynasty Piotr Żyła.

Do czołowej „50” zawodów nie zdołali zakwalifikować m.in Ryoyu Kobayashi, który został zdyskwalifikowany.

Niedzielny konkurs Letniego Grand Prix rozpocznie się o 13:00.

5 / 5. Ocen: 3

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x