Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę. Musi tylko…

Wiele wskazuje na to, że polscy kibice będą mogli w końcu doczekać się Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego. Polak może dostać tę nagrodę, ale stoi przed nim teraz ważne wyzwanie.

Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę. Musi tylko...
Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę. Musi tylko…

W minionym roku Robert Lewandowski miał bardzo duże szanse, by wygrać plebiscyt „France Football”. Ze względu na pandemię został odwołany, dlatego też ostatecznie polscy kibice i kapitan ich reprezentacji musieli obejść się smakiem. Teraz jest szansa na to, by już nic nie pokrzyżowało „Lewemu” planów.

W najnowszym rankingu piłkarzy walczących o Złotą Piłkę napastnik Bayernu Monachium jest na miejscu drugim. Wyprzeda go jedynie… Leo Messi. To dość zaskakujący lider, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Argentyńczyk po wygraniu Copa America z reprezentacją nie prezentuje się szczególnie dobrze indywidualnie. W PSG ciągle czeka na chociażby pierwszą asystę, nie wspominając już o bramkach.

Redakcja Goal.com nie ma jednak żadnych wątpliwości, że jeśli tylko Polak utrzyma obecną formę do końca roku, nikt nie będzie w stanie mu zagrozić w walce o najważniejsze indywidualne wyróżnienie piłkarskie świata. „Lewandowski ma już 11 goli, a w tym sezonie rozegrał dopiero 7 meczów. W ogóle nie pokazuje, by miał zwolnić. Jeżeli tak dalej pójdzie, będzie mógł wyprzedzić aktualny numer jeden” – czytamy.

Dla Roberta Lewandowskiego zdobycie Złotej Piłki miałoby miejsce po raz pierwszy w karierze. Leo Messi ma już za to sześć tych trofeów w swojej gablocie. „Cały czas może nie zdobyć tej nagrody, jeśli PSG będzie grało tak, jak obecnie. To że trener ostatnio zmienił gwiazdę, może oznaczać, że to jeszcze nie ostatnie słowo tego zawodnika” – można przeczytać na łamach Goal.com

Wydaje się, że obecnie pierwsza dwójka w rankingu jest zarezerwowana dla Messi’ego oraz Lewandowskiego. Za nimi plasuje się aż trzech zawodników Chelsea Londyn – Jorginho, N’Golo Kante i Romelu Lukaku.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button