Lekkoatletyczne MŚ 2022: Jest czwarty medal dla Polski!

Katarzyna Zdziebło nie zawiodła oczekiwań kibiców i wywalczyła w piątek swój drugi srebrny medal 18. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbywają się od tygodnia w Oregonie. W chodzie na 35 kilometrów szybsza od Polki okazała się ponownie tylko Peruwianka Kimberly Garcia Leon.

Jest pierwszy medal dla Polski na MŚ w Lekkoatletyce!

Katarzyna Zdziebło z drugim medalem MŚ w Lekkoatletyce

Polka jeszcze przed startem mistrzostw świata była wskazywana jako jedna z głównych faworytek do zdobycia medalu właśnie na dystansie 35 kilometrów w chodzie sportowym. Kiedy już pierwszego dnia czempionatu Zdziebło wywalczyła wicemistrzostwo globu na 20 kilometrów, stało się jasne, że na jej koronnym dystansie medal jest w zasadzie pewny.

Potwierdziło się to w piątkowe popołudnie, kiedy Katarzyna Zdziebło praktycznie od samego początku nadawała ton wraz z peruwiańską mistrzynią. Ostatecznie Kimberly Garcia Leon ponownie okazała się być poza zasięgiem polskiej sportsmenki. Nasza zawodniczka do drugiego srebra dorzuciła jednak nowy rekord kraju i jeden z najlepszych wyników w historii chodu.

Tym samym Polska na 18. Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce wywalczyła już cztery medale. Poza dubletem Katarzyny Zdziebło w naszej kolekcji znajdują się również medale młociarzy, złoto Pawła Fajdka i srebro Wojciecha Nowickiego.

Czy są szanse na kolejne? W finale biegu na 400 metrów pobiegnie Anna Kiełbasińka, ale zdobycie medalu graniczy wręcz z cudem. Co innego w sztafecie 4×400 metrów, która powinna być w stanie wywalczyć co najmniej brązowy krążek.

Źródło: betonline.net.pl

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x