Legia sfinalizowała pierwszy transfer !

29-letni Mateusz Cholewiak podpisał z Legią Warszawa kontrakt do 30 czerwca 2021 roku – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym stołecznego klubu. To pierwszy zimowy transfer wicemistrzów Polski, ale z pewnością nie ostatni.

Legia sfinalizowała pierwszy transfer ! (Fot.: Legia Warszawa/Twitter/materiały prasowe)

Cholewiak w Legii

Najnowszy nabytek „Wojskowych” będzie występował z numer „17” na plecach. Jednym z największych atutów Mateusza Cholewiaka jest wszechstronność, która była zapewne jednym z głównych czynników, które skłoniły warszawskich decydent do tego ruchu. Były już zawodnik Śląska Wrocław może zagrać na każdej pozycji formacji ofensywnej oraz naz boku obrony.

„Mogę zapewnić, że w Legii zawsze będę dawał z siebie wszystko. Będę walczył i zostawiał na boisku serce, aby udowodnić, jak charakternym jestem zawodnikiem. Legia dla mnie wyzwanie i szansa na rozwój. Dopiero poznaję, jak funkcjonuje mój nowy klub, ale już widzę, że wszystko odbywa się w nim bardzo profesjonalnie” – mówi Mateusz Cholewiak, cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym Legii Warszawa.

Przygoda Cholewiaka na boiskach polskiej ekstraklasy sprowadza się do występów w Śląsku Wrocław, do którego trafił w czerwcu 2018 roku. Od tego czasu obecny zawodnik „Legionistów” był wyróżniającym się piłkarzem wrocławian, w barwach których rozegrał ponad sześćdziesiąt spotkań, w których zdobył siedem bramek. Znacznie skuteczniejszy był w Stali Mielec, gdzie w 104 meczach trafiał do siatki rywali aż 20 razy.

Mateusz Cholewiak ma już za sobą wszelkie formalności. Testy medyczne przechodził w środę i czwartek. Teraz wraz z kolegami z zespołu uda się na zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie Legia będzie przygotowywać się do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy 2019/2020 od najbliższej soboty aż do 29 stycznia.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już podczas zgrupowania do kadry zespołu Aleksandara Vukovicia zostaną dołączeni kolejni zawodnicy. W tym napastnik, który będzie musiał się zmierzyć z trudnym zastąpieniem Jarosława Niezgody będącego o krok od transferu do amerykańskiej Major League Soccer.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button