Lech Poznań z pierwszym zimowym transferem

Lech Poznań dokonała pierwszego transferu zimowego do drużyny prowadzonej przez Johna van den Broma. Został nim 28-letni słowacki bramkarz- Dominik Holec. Słowak został wypożyczony ze Sparty Praga na pół roku. W umowie jest jednak opcja przedłużenia współpracy.

Lech Poznań wypożyczyła z Sparty Praga słowackiego bramkarza- Dominika Holca. Źródło:lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Holec wraca z powrotem na polskie boiska

-Z Dominikiem Holcem związaliśmy się półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o następne dwa lata. To dobry, doświadczony bramkarz, reprezentant Słowacji, który zna już polską ligę i nasz język. W związku z tym liczymy, że jego adaptacja przebiegnie bardzo szybko i na pewno zwiększy rywalizację o miejsce w składzie w rundzie wiosennej – powiedział dyrektor sportowy Lecha Poznań-Tomasz Rząsa.

Holec miał już szansę grać na boiskach PKO Ekstraklasy. W sezonie 2020/21 podczas rundy wiosennej był zawodnikiem Rakowa Częstochowy, gdzie rozegrał tam 16 spotkań ligowych + trzy spotkania w pucharze krajowym. Z ekipą ze Częstochowy Holec wygrał Puchar Polski. Teraz słowacki bramkarz będzie miał szansę na pokazanie się po raz drugi w PKO Ekstraklasie. Tym razem już w barwach Lecha Poznań.

O rywalizację w pierwszym składzie Kolejorza Holec, będzie walczył z Filipem Bednarkiem, który w rundzie jesiennej był numerem jeden w bramce ekipy Mistrza Polski z minionego sezonu. Natomiast co do Artura Rudko tutaj sprawa wydaje się przesądzona. Albo ukraiński bramkarz odejdzie w zimie, a jeżeli tak się nie stanie to wiosnę spędzi w rezerwach poznańskiego klubu.

Sam 28-letni Słowak w drużynie Lecha Poznań spotka swojego kolegę – Lubomira Satkę. Do tego w specjalnym wywiadzie po podpisaniu kontraktu Holec, powiedział, że bardzo dobrze zna język polski, którego zaczął uczyć się podczas pobytu w Częstochowie.

-Kiedy byłem w Rakowie, to uczyłem się języka polskiego. To dla mnie na pewno plus, a także to, że znam się z Lubo. Pomoże mi to na pewno na początku w Lechu i Poznaniu. Chciałbym tutaj osiągnąć dużo sukcesów jako zespół -przyznał słowacki golkiper.

Dodając również:

-Dla mnie to dobry ruch, bo trafiam do dużego klubu. Jest to przecież aktualny mistrz polskiej ligi. Jestem zadowolony i dumny, że mogę być teraz w Kolejorzu. Mam nadzieję, że będę tutaj pisać jeszcze lepszą historię niż w Rakowie- stwierdził Holec.

Już jutro wraz z pozostałymi zawodnikami Lecha Poznań słowacki bramkarz wylatuje na zgrupowanie do Dubaju. Sam Holec będzie występować przy Bulgarskiej w bluzie bramkarskiej z numerem 77.

Źródło: KKS Lech Poznań/Accredito

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x