Lech Poznań. Wymiana murawy w niedługim czasie

Władze Lecha Poznań podjęły decyzję o wymianie murawy na stadionie przy Bułgarskiej. Odbędzie się ona błyskawicznie: między 9 a 19 października.

Lech Poznań. Wymiana murawy w niedługim czasie (foto: Lechpoznan.pl)

Wymiana murawy na stadionie Lecha Poznań

Decyzję o wymianie murawy na Stadionie Poznań podjęto po sporej liczby meczów, jakie w ostatnim czasie zostały rozegrane na tym obiekcie. Wymiana odbędzie się błyskawicznie: między 9 a 19 października. Właściciel Lecha zapewnia, że zrobi wszystko, by piłkarze mieli komfortowe warunki do gry.

Czy to pomoże Lechowi obronić mistrzowski tytuł? Bukmacher STS szansę na zdobycie mistrzostwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasa przedstawia następująco:

Za całą operację będzie odpowiedzialna krakowska firma Pagro. Na temat terminu wymiany murawy w Lechu Poznań wypowiedział się Wojciech Tabiszewski, kierownik działu sportu Kolejorza.

Dlaczego zdecydowano się na operację jeszcze w trakcie rundy jesiennej? – Murawa zaczyna wyglądać coraz gorzej ze względu na dawkę meczów, jakie zostały rozegrane w ostatnim czasie. Zapewne wkrótce nawierzchnia byłaby doszczętnie zniszczona. Myślimy nie tylko w kontekście końcówki rundy jesiennej, ale również początku rundy wiosennej. A to nastąpi bardzo szybko, bo jeszcze w końcówce stycznia. Wymiana w grudniu byłaby niewskazana, lepiej to zrobić teraz i sprawić, żeby nowa trawa „poszła spać” na ponad miesiąc. Wtedy w końcówce stycznia będzie w bardzo dobrym stanie – tłumaczy Tabiszewski.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 34 PLN freebet
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Już w sobotę hit w Ekstraklasie! Mecz Lech Poznań – Legia Warszawa

Po przerwie na mecze reprezentacji kibice śledzący zmagania w PKO Ekstraklasa obejrzą w sobotę hitowe starcie. Piłkarze Lecha Poznań podejmą przy Bułgarskiej Legię Warszawa (17:30).

Lech ma już kryzys za sobą i ostatnio prezentuje się na miarę swoich możliwości. Z kolei Legia musi poradzić sobie bez swojego portugalskiego lidera. Josue będzie pauzować za cztery żółte kartki, jakie zobaczył w tym sezonie.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Bukmacherzy widzą w roli faworyta drużynę Lecha Poznań.

Aktualne kursy legalnych bukmacherów:

Adriel Ba Loua. Powrót po kontuzji

Podczas przerwy reprezentacyjnej Adriel Ba Loua pokonał problemy zdrowotne i może już trenować z pełnym obciążeniem. Ma już za sobą 45 minut gry wewnętrznej przeciwko rezerwom Kolejorza.

Trudno jednak spodziewać się, że piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej zagra z Legią. Powinien w każdym razie wracać do składu Lecha. W klubie czekają już zatem jedynie na powrót do zdrowia Bartosza Salamona.


5 / 5. Ocen: 2

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x