Lavarini wysłał powołania na zgrupowanie przed MŚ 2022, są głośne powroty!

Stefano Lavarini, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet, ogłosił we wtorek nazwiska piętnastu zawodniczek, z którymi rozpocznie przygotowania do zbliżających się FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet, które zorganizujemy razem z Holendrami.

Lavarini wysłał powołania na zgrupowanie przed MŚ 2022, są głośne powroty! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

PZPS: Stysiak i Bociek wracają do reprezentacji przed MŚ 2022

Bez Malwiny Smarzek-Godek, ale za to z Magdaleną Stysiak i Moniką Bociek rozpocznie przygotowania do tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet reprezentacja Polski. To dobra wiadomość dla selekcjonera Stefana Lavariniego, który przez całą Ligę Narodów 2022 musiał sobie radzić bez nominalnej atakującej. Teraz będzie miał na zgrupowaniu dwie takie siatkarki. Kto jeszcze znalazł się w piętnastoosobowym zestawieniu, które rozpocznie przygotowania do imprezy zaplanowanej na przełom września i października?

 • Rozgrywające:
  Katarzyna Wenerska
  Joanna Wołosz
 • Środkowe:
  Klaudia Alagierska
  Agnieszka Kąkolewska
  Anna Stencel
  Kamila Witkowska
 • Przyjmujące:
  Martyna Czyrniańska
  Zuzanna Górecka
  Martyna Łukasik
  Olivia Różański
  Weronika Szlagowska
 • Atakujące:
  Monika Gałkowska
  Magdalena Stysiak
 • Libero:
  Maria Stenzel
  Aleksandra Szczygłowska

Na liście powołanych próżno szukać większych niespodzianek. Na pozycji rozgrywającej Katarzyna Wenerska wygrała rywalizację z Alicją Grabką o bycie zmienniczką Joanny Wołosz. Spośród przyjmujących, które grały w SLN 2022, brakuje tylko Moniki Fedusio, a wśród środkowych Aleksandry Gryki. Zgodnie z zapowiedzią po kontuzji do kadry wraca Magdalena Stysiak. Skąd pomysł na powołanie również Moniki Bociek?

Obserwowałem Monikę podczas jej gry w Serie A. Uważam, że jej umiejętności mogą być użyteczne dla naszej drużyny. Rozmawiając z nią, zobaczyłem, że jest naprawdę zmotywowana do pracy i podjęcia próby stania się częścią naszej drużyny na nadchodzące mistrzostwa świata – powiedział Stefano Lavarini.

Przypominamy, że Polki swój udział w światowym czempionacie zainaugurują 23 września meczem z Chorwacją, który rozegrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do kraju, gdzie w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie podejmą reprezentacje narodowe Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji.

Równolegle w Łodzi rywalizować będą zespoły grupy C. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów rozegrane będą w Gliwicach, a dwa pozostałe ćwierćfinały, drugi półfinał i mecze o medale zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x