Łatwa wygrana polskich siatkarzy w Lidze Narodów!

W czwartkowe popołudnie siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn rozgrywała swój piąty mecz w ramach fazy interkontynentalnej tegorocznej edycji Ligi Narodów. Pomimo licznym zmian w wyjściowym składzie, Biało-Czerwoni nie mieli najmniejszego problemu z pokonaniem drużyny narodowej Kanady.

Łatwa wygrana polskich siatkarzy w Lidze Narodów! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Siatkarska Liga Narodów: Polska rozbiła Kanadę

Odmłodzona reprezentacja Kanady nie była równorzędnym rywalem dla podopiecznych Nikli Grbicia, co widać już na pierwszy rzut oka, kiedy spojrzy się na suchy wynik. Biało-Czerwoni przewyższali przeciwnika kulturą grą i umiejętnościami indywidualnymi. Co możemy wyciągnąć dla siebie z pojedynku, w którym zdeklasowaliśmy niżej notowana drużynę?

To, co od razu rzuca się w oczy, to bardzo wysoka skuteczność w ataku. W dwóch pierwszych partiach oscylowała ona wokół 75%!!! Widać, że Marcin Janusz, który w roli pierwszego rozgrywającego drużyny narodowej zastąpił Fabiana Drzyzgę, bardzo szybko znalazł wspólny język reprezentacyjnymi kolegami.

W piątek polskich siatkarzy nie zobaczymy na parkiecie w Sofii. To ich dzień wolny. Dwa ostatnie spotkania Biało-Czerwonych podczas drugiego tygodnia rywalizacji w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022 odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 15:30. Rywalami mistrzów świata będą kolejno Australia i Stany Zjednoczone.

Statystyki meczu Polska – Kanada (23.06.22)

Fot: PZPS/@PolskaSiatkowka on Twitter

SLN 2022: Terminarz reprezentacji Polski

Środa 22 czerwca: 16:00 Polska – Brazylia 3:1
Czwartek 23 czerwca: 12:30 Polska – Kanada 3:0
Sobota 25 czerwca: 15:30 Polska – Australia
Niedziela 26 czerwca: 15:30 USA – Polska

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Łatwa wygrana polskich siatkarzy w Lidze Narodów!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P