Kyle Walker: Premier League jest trudniejsza niż Liga Mistrzów

Kyle Walker dołączył do drużyny Manchesteru City w 2017 roku i przez ten czas zdołał wygrać Premier League trzykrotnie. City jednak nigdy nie było w stanie wygrać Ligi Mistrzów. Kyle Walker chce to jak najszybciej zmienić

Liga Mistrzów łatwiejsza niż Premier League?

Wszyscy pamiętamy finał ostatniego sezonu Ligi Mistrzów, kiedy to Manchester City po ciężkim meczu uległ londyńskiej Chelsea, mimo wszystko i tak klub nie zaszedł w swojej historii aż tak daleko. Drużyna Pepa Guardioli jest w ostatnich latach zdecydowanie najlepszą drużyną jeżeli chodzi o ligowe podwórko, jednak brak tytułu Champions League pozostaje skazą wizerunku zarówno klubu jak i samego Guardioli, któremu ta sztuka nie udała się od 2011 roku, kiedy sięgnął po zwycięstwo z Barceloną.

Ciekawej wypowiedzi dla „talkSPORT” udzielił niedawno Kyle Walker, zapytany o kwestię europejskiego trofeum:

„To jest coś czego ten klub potrzebuje. Mówimy to rok w rok od czterech sezonów, od kiedy jestem tutaj. Ten klub musi konkurować z Manchesterem United, Liberpoolem. Musimy zdobyć trofeum Ligi Mistrzów”

„Byliśmy blisko w zeszłym roku. Wygrała lepsza drużyna tamtego dnia. Szczerze uważam, że Premier League jest inna, trudniejsza z 38 meczami do zagrania w sezonie.”

„Liga Mistrzów to 13 meczów do finału. Wygranie Ligi Mistrzów jest czymś o czym marzę i mam nadzieję, że spełnię swoje marzenia w tym roku.”

Zapytany jak długo zamierza jeszcze grać, odpowiedział: „Mam nadzieję że jeszcze wiele lat. Mam umowę do 2024, kiedy skończę 34 lata. Dalej czuje się w formie, dalej czuje się szybki.”

„Chcę wygrać Champions League, nie chcę kończyć kariery bez tego tytułu.”

„Klub zasługuje na to z tym co osiągnęliśmy przez te ostatnie lata. Mam nadzieję na więcej tytułów Premier League i pucharów.”

Manchester City w obecnej kampanii wyszedł z grupy z pierwszego miejsca, wyprzedzając PSG, Lipsk i Club Brugge. W 1/16 drużyna Guardioli zmierzy się z portugalskim Sportingiem Lizbona.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Goal.com

Najnowsze wiadomości

Back to top button