Kwalifikacje do ME-u20: Mistrzowie Świata wkraczają do akcji

W dniach od 7 do 9 kwietnia 2022 roku młodzi mistrzowie zagrają o awans do CEV U20 Volleyball European Championship 2022 w Arenie Toruń.

REPREZENTACJA JUNIORÓW U20 ZAGRA W TORUNIU

CEV U20 Volleyball European Championship 2022

Rywalami drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza będą Turcja, Hiszpania i Ukraina, a na wrześniowe mistrzostwa do Włoch zakwalifikuje się tylko zwycięzca turnieju.

Reprezentacja Polski U20 będzie rywalizować o awans do finałów mistrzostw Europy. Jeden z siedmiu turniejów kwalifikacyjnych zostanie rozegrany w Toruniu w dniach 7-9 kwietnia. W Arenie Toruń rywalami drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza będą Turcja, Hiszpania i Ukraina, a na wrześniowe mistrzostwa do Włoch zakwalifikuje się zwycięzca. Polski zespół to aktualny mistrz świata do lat 19, który w ubiegłym roku w imponującym stylu zdobył złoto w Iranie, tracąc tylko jednego seta.

Młodzi mistrzowie zagrają o awans do CEV U20 Volleyball European Championship 2022 w Arenie Toruń, mogącej pomieścić ok. 5,5 tysiąca kibiców. Nowoczesna hala, oddana do użytku w 2014 roku, słynna jest przede wszystkim z imprez lekkoatletycznych.

Turniej kwalifikacyjny w naszym mieście to splendor i dowód umiłowania sportu. Cieszymy się, że w Arenie Toruń będziemy gościć reprezentacje Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Polski. Jestem pewny, że nasi się zakwalifikują do mistrzostw Europy, bo będą sprzyjać im ściany i kibice. To do nich apeluję: bądźcie na sali, pomagajcie drużynie w odnoszeniu zwycięstw” – mówił Michał Zaleski, prezydent Torunia.

STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Liczę, że dla drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza, turniej w Toruniu będzie początkiem drogi do złota w mistrzostwach Europy – stwierdził Sebastian Świderski, prezes PZPS.

Wydarzenie nie będzie biletowane, a wstęp na Arenę będzie bezpłatny. Transmisje ze wszystkich meczów zaplanowano na kanale Polska Siatkówka w internetowym serwisie YouTube.

Poniżej przedstawiamy pełen harmonogram turnieju kwalifikacyjnego:

7 kwietnia 2022:

Hiszpania – Turcja 15:00

Polska – Ukraina 18:00

8 kwietnia 2022:

Turcja – Ukraina 15:00

Hiszpania – Polska 18:00

9 kwietnia 2022:

Ukraina – Hiszpania 15:00

Turcja – Polska 18:00

źródło: pzps.pl


5 / 5. Ocen: 1

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x