Kulesza spotkał się z kadrą. Ważna deklaracja prezesa

Nowy prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się z reprezentacją Polski podczas zgrupowania przed meczami el. do MŚ 2022. Padła z jego ust ważna deklaracja.

Kulesza spotkał się z kadrą. Ważna deklaracja prezesa
Kulesza spotkał się z kadrą. Ważna deklaracja prezesa (fot. Roman Kołtoń/Twitter.com)

Ważne dni dla reprezentacji

Zawodnicy prowadzeni przez Paulo Sousę muszą postarać się o zdobycie jak największej ilości punktów we wrześniowych spotkaniach eliminacyjnych. Na ten moment zajmują dopiero czwarte miejsce w grupie i wyprzedzają tylko Andorę oraz San Marino. Na domiar złego, w kadrze pojawia się bardzo wiele kontuzji, przez co szkoleniowiec musiał zdecydować się na skorzystanie z zawodników z listy rezerwowych.

Nie wiadomo, jak potoczy się przyszłość trenera w przypadku, gdy Biało-Czerwonym nie pójdzie najlepiej w najbliższych pojedynkach. Prezes Cezary Kulesza spotkał się jednak z reprezentantami i w ich kierunku wysłał bardzo jasną i istotną deklarację.

Prezes próbował natchnąć piłkarzy

Jestem dla was 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu” – miał powiedzieć prezes PZPN do piłkarzy. Jego wypowiedź przytoczył Roman Kołtoń, znany dziennikarz sportowy.

Kołtoń na koncie na Twitterze podkreślił, że „Gary” wyraźnie chciał natchnąć zawodników w obliczu kontuzji, jakie dotknęły reprezentację. Tym bardziej, iż wrześniowe pojedynki Biało-Czerwonych są naprawdę istotne i żadna wpadka nie wchodzi w nich już w grę.

Spotkanie na linii prezes PZPN – reprezentacja odbyło się w poniedziałkowy wieczór w hotelu, gdzie kadrowicze przebywają na zgrupowaniu. To pierwszy raz, gdy Kulesza spotkał się ze wszystkimi zawodnikami w tym samym czasie.

Wrześniowe mecze Polski w el. do MŚ 2022

2 września reprezentacja Polski rozpocznie walkę o punkty eliminacyjne. Pierwszym rywalem naszych zawodników będzie Albania. Potem Biało-Czerwonych czeka jeszcze wyjazd do San Marino oraz pojedynek na Stadionie Narodowym z Anglią. To na ten ostatni fani w naszym kraju najbardziej ostrzą sobie zęby.

Przypominamy, że w poniedziałek odbywa się także konferencja Paulo Sousy. Podczas niej trener zapowiedział, że nie będzie szczególnie oszczędzał Roberta Lewandowskiego. Uważa, iż napastnik Bayernu uwielbia strzelać gole, a jego przygotowanie fizyczne jest wystarczające do tego, by udźwignąć rozegranie trzech meczów w krótkim czasie.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button