Kubica faworytem do zwycięstwa wyścigu 24h Le Mans!

Kolejne wyzwanie przed Robertem Kubicą. Polski kierowca w następnym tygodniu powalczy w legendarnym dobowym wyścigu na torze Le Mans. 36-latek znalazł się nawet w gronie faworytów do zwycięstwa!

Kubica faworytem do zwycięstwa wyścigu 24h Le Mans!
Kubica faworytem do zwycięstwa wyścigu 24h Le Mans!

Doświadczony kierowca, ale… bez doświadczenia

Robert Kubica ma ogromne doświadczenie na torach wyścigowych, jednak nie miał zbyt wielu okazji do tego, by sprawdzić się w dobowych pojedynkach samochodów. W 2021 pojawił się jedynie na Daytona 24h, ale nie miał okazji pokazać się na asfalcie przez awarię teamowego samochodu Oreca 07-Gibson.

Dla polskiego kierowcy starcie w 24h Le Mans jest celem numer jeden na ten sezon. Kubica długo przygotowywał się do tego występu, startując chociażby w wyścigach z serii European Le Mans Series.

Podczas wyścigów dobowych kierowcy jeżdżą teamami. Naszego rodaka zobaczymy w szeregach WRT – to belgiski zespół, który ma już za sobą dwa zwycięstwa w 24h Spa oraz wygrane w czterogodzinnych potyczkach w Barcelonie oraz na Red Bull Ringu.

Kubica faworytem do wygrania 24h Le Mans

Organizatorzy 24h Le Mans upatrują w Kubicy i jego kolegach faworytów do zwycięstwa. Zespół WRT wystąpi z numerem 41 i będzie walczył w kategorii LMP2.

Kubicy przed dobowym wyścigiem nie czeka wiele przerwy. W dniu 15 sierpnia Polak wystąpi na Circuit de la Sarthe. Ostatnio z kolei brał udział w testach nowego samochodu na torze Spa-Francorchamps.

Sam zainteresowany nie ukrywa, że jego pojawienie się na liście startowej 24h Le Mans to wielkie wyróżnienie, a jednocześnie wyzwanie, jakich potrzebuje. Kubica uważa, że czeka go jedno z najtrudniejszych zadań w karierze. Jak mu pójdzie? Na pewno będziemy bacznie się temu przyglądać!

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X