Kostyuk odmówiła podania ręki Rosjance Grachevej

Ukraińska tenisistka Marta Kostyuk odmówiła podania ręki swojej rosyjskiej przeciwniczce Varvarze Grachevej po zwycięstwie 6-3 7-5 w finale ATX Open w Austin w Teksasie w niedzielę.

Marta Kostyuk
Kostyuk odmówiła podania ręki Rosjance Grachevej

Kostyuk: dedykuję ten tytuł Ukrainie

Pochodząca z Kijowa 20-latka powiedziała podczas styczniowego Australian Open, że nie poda ręki żadnemu rosyjskiemu lub białoruskiemu przeciwnikowi, gdy w jej kraju trwa wojna.

We wrześniu ubiegłego roku na US Open odmówiła podania ręki Wiktorii Azarence z Białorusi. Białoruś jest wykorzystywana jako kluczowy punkt etapowy w wojnie Rosji na Ukrainie.

Podczas prezentacji trofeum Kostyuk zadedykowała swój tytuł singla WTA swojemu krajowi.

„Będąc w takiej pozycji, w jakiej jestem teraz, zdobycie tego tytułu jest czymś wyjątkowym” – powiedziała Kostyuk. „I chcę zadedykować ten tytuł Ukrainie i wszystkim ludziom, którzy teraz walczą i umierają”.

W swoim przemówieniu Kostyuk nie wspomniała o pokonanej finalistce.

Zwycięstwo w turnieju, pierwsze dla Ukrainki od czasu Eliny Svitoliny w 2021 roku, podniosło Kostyuk na pozycję nr 40 w rankingu WTA.

Wśród turniejów wielkoszlemowych tylko Wimbledon zakazał startu rosyjskim i białoruskim zawodnikom, co doprowadziło do nałożenia na nich kary w wysokości 1 miliona dolarów.

Rosyjscy i białoruscy zawodnicy mogli w tym roku zagrać w Australian Open bez eksponowania swojej flagi lub kraju.

ZOBACZ: Kto zagra na Indian Wells 2023?

5 / 5. Ocen: 6

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x