Konrad Wrzesiński wraca do Sosnowca po czterech latach przerwy

Zagłębie Sosnowiec ogłosiło dziś pozyskanie 29-letniego skrzydłowego – Konrada Wrzesińskiego, dla którego jest powrót do Sosnowca po czterech latach nieobecności. Były zawodnik Jagiellonii Białystok podpisał z Zagłębiem kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku, z opcją jej przedłużenie o kolejne dwanaście miesięcy.

Konrad Wrzesiński po czterech latach przerwy wraca do Zagłębia Sosnowiec. Foto: Zagłębie Sosnowiec/Twitter

Pierwszy zimowy transfer Zagłębia Sosnowiec poznany

Podczas pierwszego pobytu w Sosnowcu w latach 2017-2019 Wrzesiński rozegrał dla Zagłębia 55 spotkań, strzelając 3 gole i notując 9 asyst. W czasie tego okresu wywalczył wraz z drużyną awans do PKO Ekstraklasy. Po udanym epizodzie w Sosnowcu Wrzesiński zdecydował się na wyjazd za granicę konkretnie do Kazachstanu, gdzie trafił do drużyny Kairat Ałmaty, z którą wywalczył mistrzostwo kraju. Dla ekipy z Ałmat nowy zawodnik Zagłębia Sosnowiec rozegrał 43 spotkań, gdzie strzelił 6 goli i zanotował 11 asyst.

W 2021 roku Wrzesiński postanowił wrócić do Polski, gdzie zasilił ekipę Jagiellonii Białystok, jednak tam nie udało mu się wywalczyć miejsca w pierwszym składzie ekipy z Dumy Podlasia, więc po zaledwie rozegranych 7 spotkaniach Jagiellonia Białystok postanowiła wypożyczyć Wrzesińskiego do Stali Mielec, gdzie rozegrał tam 18 spotkań i strzelił jedną bramkę. Po przygodzie na Podkarpaciu 30-latek wrócił do Białystoku, konkretnie do rezerw tego klubu, gdzie spędził tam kilka miesięcy. Od 1 stycznia tego roku stał się wolnym zawodnikiem po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron z ekipą Jagiellonii Białystok.

Sam Wrzesiński jest bardzo zadowolony, że mógł wrócić na tereny, które dały mu najlepszy okres w jego karierze piłkarskiej.

-Wracam do Sosnowca, czyli do miasta, które bardzo dobrze wspominam. To właśnie w Zagłębiu miałem swój najlepszy okres w karierze i liczę na to, że ponownie moja forma sportowa będzie tak samo dobra. Mam tutaj sporo znajomych, znam kilku zawodników w szatni oraz sztab szkoleniowy- powiedział 30-letni skrzydłowy.

Wrzesiński grał w przyszłości, także w takich klubach jak: Widzew Łódź, Motor Lublin czy Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Źródło: Zagłębie Sosnowiec

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x