Koniec ze skokami w TVP?

Grupa Discovery będzie mogła pokazywać transmisje z zawodów w skokach narciarskich w najbliższych pięciu sezonach. To może oznaczać, iż zmagania zawodników nie będą już pokazywane w TVP!

Koniec ze skokami w TVP?
Koniec ze skokami w TVP?

Polacy kochają skoki narciarskie

Skoki narciarskie to dyscyplina sportu, która cieszy się w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem. Kiedy w wielu rozgrywkach piłkarskich trwa przerwa, to sporty zimowe są najchętniej oglądane w telewizji. W czekających nas sezonach będzie prawdopodobnie podobnie, bo nadal nasz kraj reprezentują zawodnicy, którzy osiągają sukcesy, a to przyciąga fanów przed odbiorniki.

Okazuje się jednak, że fanów sportu Adama Małysza mogą czekać spore zmiany. Według najnowszych doniesień, to grupa Discovery uzyska prawa do pokazywania transmisji z zawodów w skokach narciarskich. W portfolio grupy znajdziemy Eurosport 1 oraz Eurosport 2 i to właśnie na antenach tych programów będą najprawdopodobniej udostępniane transmisje.

Zemsta za „Lex TVN”?

Discovery uzyskało prawa transmisyjne aż na pięć najbliższych sezonów. Cały czas ma prawo do sprzedania sublicencji i do tej pory tak właśnie robiło, dogadując się z TVP. Tym razem może być inaczej, gdyż telewizja należąca do polskich władz niekoniecznie musi być dla Amerykanów dobrym partnerem do rozmów. Wszystko chociażby przez głośno komentowaną ustawę „Lex TVN”.

Zgodnie z prawem, ważne imprezy sportowe – w tym główne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich – muszą być pokazywane w otwartej, ogólnodostępnej TV. Dla Discovery wcale to sprawy nie komplikuje, gdyż posiada między innymi takie kanały jak TVN, TVN7 czy chociażby TTV. Chociaż trudno jest wyobrazić sobie w nich transmisje ze skoków, całkowicie wykluczyć tego nie można.

TVP ciągle bez praw do ZIO Pekin 2022 i IO w Paryżu

Nieoficjalnie mówi się, że negocjacje w sprawie sublicencji będą trwały przynajmniej do października. Co ciekawe, TVP od Eurosportu cały czas stara się też wykupić prawa do pokazywania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, jednak obu stronom nie udało się jak na razie dojść do porozumienia.

Poza sportami zimowymi Eurosport ma także asa w rękawie w postaci igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024. Gdyby sprawy nie potoczyły się po myśli władz Telewizji Publicznej, tej imprezy kibice także nie będą mogli oglądać w TVP.

Nowa edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich rusza 20 listopada. Pierwszy konkurs rozegrany zostanie w Niżnym Tagile.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds