Komisja Ligi zareagowała na wybryki Boruca, bramkarz Legii ukarany!!!

O zachowaniach Artura Boruca w meczu z Wartą Poznań i po nim od kilkudziesięciu godzin dyskutuje cała piłkarska Polska. Dziś głos w tej sprawie zabrała też Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. Jakie konsekwencje swoich skandalicznych wybryków poniesie bramkarz Legii Warszawa?

Komisja Ligi zareagowała na wybryki Boruca, bramkarz Legii zawieszony!!! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PKO Ekstraklasa: Artur Boruc zawieszony

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. w środę 16 lutego podjęła decyzję o nałożeniu na zawodnika Legii Warszawa Artura Boruca karę dyskwalifikacji w trzech meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz dodatkową karę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych. Przypominamy, że zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu „Wojskowych” z Wartą Poznań (0:1), który został rozegrany w ramach 21. kolejki rozgrywek o piłkarskie mistrzostwo naszego kraju.

„Komisja Ligi uznała, że agresywne zachowanie zawodnika nosiło znamiona naruszenia nietykalności cielesnej. Tego typu zachowania muszą być piętnowane w adekwatny sposób, bowiem są sprzeczne z Regulaminem Dyscyplinarnym i Kodeksem Etycznym PZPN. Komisja Ligi w wymiarze kary uwzględniła także zachowanie zawodnika, którego dopuścił się wobec operatora kamery. Przypadkowo zaszedł on drogę Arturowi Borucowi, a odepchnięcie pracownika produkcji TV było nieadekwatne do zaistniałej sytuacji.” – powiedział przewodniczący KL, Jarosław Poturnicki.

To jednak nie wszystko. Komisja Ligi przyjrzała się również aktywności piłkarza w mediach społecznościowych, gdzie miał zamieścić filmik, na którym trybuny obrażały sędziego. Również ta sytuacja została oceniona przez Komisję Ligi Ekstraklasy S.A.

„Komisja Ligi zajęła się także wpisem dokonanym po meczu przez zawodnika w mediach społecznościowych. Uznaliśmy, że po raz kolejny nieodpowiednio ocenił pracę sędziego. Artur Boruc dopuścił się już podobnego przewinienia w tym sezonie. Działał zatem w warunkach recydywy, co miało wpływ na zaostrzenie kary.” – dodał Jarosław Poturnicki.

O ile kara finansowana na tak majętnym zawodniku jak Artur Boruc zapewne nie zrobi najmniejszego wrażenia, o tyle dyskwalifikacja na trzy mecze to po prostu osłabienie zespołu walczącego o utrzymanie w elicie. Szczęście w nieszczęściu, że w tym okresie Legia Warszawa zmierzy się z ligowymi słabeuszami.

Doświadczonego Artura Boruca zabraknie w ligowych starciach z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, Wisłą Kraków oraz ze Śląskiem Wrocław, który w ostatnich miesiącach również nie zachwyca.

Jagiellonia żartuje z Boruca na Twitterze

Źródło: newsbet.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x