Komentarze po meczu Polska – Wyspy Owcze! [Santos, Lewandowski, Zieliński]

W czwartkowy wieczór piłkarska reprezentacja Polski pokonała 2:0 drużynę narodową Wysp Owczych w swoim czwartym meczu Eliminacji UEFA EURO 2024. Co po zakończonym zwycięstwem pojedynku miały do powiedzenia najważniejsze osoby w naszej kadrze?

Fernando Santos na konferencji po meczu Polska - Wyspy Owcze
Konferencja prasowa po meczu Polska – Wyspy Owcze (07.09.2023) [Fot.: PZPN/ Łączy Nas Piłka on YouTube]

Polska – Wyspy Owcze: Pomeczowe komentarze

Polscy piłkarze pokonali w czwartek Wyspy Owcze po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego. Pierwsza z nich padła dopiero w 73. minucie, po tym jak sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z obrońców przyjezdnych. Kapitan Biało-Czerwonych kropkę nad „i” postawił dokładnie dziesięć minut później.

Kibice praktycznie przez cały mecz narzekali na niemoc naszego zespołu. Po jego zakończeniu również nie byli zachwyceni, choć wynik się zgadzał. Jak do tego spotkania podchodzą trener i piłkarze naszej drużyny narodowej?

Fernando Santos: Nie ma łatwych spotkań. Nasz przeciwnik zamknął się w defensywie i trudno było sforsować jego opór. Później graliśmy więcej po ziemi, pojawiały się udane dryblingi. Stwarzaliśmy sobie sytuacje i je wykorzystaliśmy. Nasza wygrana jest sprawiedliwa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie będzie spacerek. Wiele zespołów też męczyło się z Wyspami Owczymi. To silni zawodnicy, mam do nich duży szacunek. Wiem, że kibice mogli być niezadowoleni, to nie może dziwić, ale w drugiej odsłonie zmieniliśmy obraz gry. Takimi meczami kształtują się drużyny.

Robert Lewandowski: To było nowe otwarcie dla naszej kadry. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Oczywiście można było lepiej zagrać, ale dało się odczuć presję. Wiedzieliśmy po ostatnim meczu, że będzie to wewnętrzne ciśnienie. Zdawaliśmy sobie również sprawę, że pierwsza bramka skruszy mur rywali. W pierwszej połowie brakowało wykończenia, spokoju. Ale nasza defensywa zagrała bardzo dobrze. Z przodu musieliśmy wykazać się cierpliwością. Chcieliśmy się przełamać. Wielokrotnie strzelaliśmy tu gole w końcówkach meczów ze słabszymi rywalami. Czuliśmy, że prędzej czy później zrobimy to również dzisiaj – kontynuował kapitan drużyny.

Piotr Zieliński: Potrzebowaliśmy wygranej. Wiemy, co nas czeka w Albanii, czego się spodziewać, bo mieliśmy okazję tam grać. Czeka nas gorąca atmosfera i starcie z zespołem w składzie z zawodnikami na dobrym poziomie. W przerwie trener Fernando Santos mówił, że mamy być cierpliwi, dalej się starać, cały czas budować akcje, bo rywal w końcu opadnie z sił, co wykorzystamy. Poprawiliśmy dwie, trzy rzeczy w naszej grze i lepiej wyglądaliśmy po przerwie. Jest postęp, bo wygraliśmy.

STS rejestracja z bonusem

– Zakład bez ryzyka: 100 PLN
– Bonusy od depozytów: 1500 PLN
– Bonus za zadania: 60 PLN
– Kod promocyjny: BETONLINE

sts kod promocyjny betonline

Polska – Wyspy Owcze: Konferencja po meczu (07.09.2023)

Przypominamy, że już w niedzielę reprezentacja Polski zmierzy się na wyjeździe z drużyną narodową Albanii. Wynik spotkania w Tiranie może okazać się kluczowy w kontekście walki o awans do turnieju finałowego UEFA EURO 2024.

Źródło: PZPN/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X