Kolejny wielki powrót do PKO Ekstraklasy, Grosicki zagra w Pogoni Szczecin!!!

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Tuż przed rozpoczęciem sobotniego meczu 5. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022 pomiędzy Pogonią Szczecin a Stalą Mielec, kibiciom zgromadzonym na stadionie zaprezentował się… Kamil Grosicki, który po latach wojaży wraca tym samym do domu!

Kolejny wielki powrót do PKO Ekstraklasy, Grosicki zagra w Pogoni Szczecin!!! (Fot.: Pogoń Szczecin/Twitter)

PKO Ekstraklasa: Grosicki znowu zagra w Pogoni

Cała operacja utrzymana była w ścisłej tajemnicy, co przy transferach tego kalibru zdarza się bardzo rzadko. Tym razem jednak ta sztuka się udała, dzięki czemu kibice „Portowców” dowiedzieli się o powrocie swojego pupila przed meczem ze Stalą Mielec, podczas którego popularny „Grosik” zasiadł na trybunach, a wcześniej odbył rundę honorową przed fanami. Pozostali dowiedzieli się z oficjalnego komunikatu prasowego.

„Witaj w domu, Kamilu!” – tymi słowami powitał Kamila Grosickiego prezes zarządu Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek tuż przed pierwszym gwizdkiem sobotniego meczu. W nietypowy sposób, na stadionie, klub ogłosił powrót wychowanka Dumy Pomorza! „Nowy zawodnik” związał się z klubem 2-letnim kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
Kamila Grosickiego nie trzeba żadnemu kibicowi Pogoni Szczecin przedstawiać. W XXI wieku zrobił największą karierę ze wszystkich wychowanków Dumy Pomorza. Po latach wraca do swojego macierzystego klubu jako aż 83-krotny reprezentant Polski (17 strzelonych goli). Wystąpił w finałach Euro 2012, 2016 oraz w finałach Mistrzostw Świata 2018 roku. Przez wiele lat stanowił kręgosłup reprezentacji Polski. W swoim dossier ma występy w klubach najwyższych lig piłkarsko renomowanych krajów: przede wszystkim angielskiej Premier League, ale także francuskiej Ligue 1, czy tureckiej Super Lig. Jest dwukrotnym zdobywcą Pucharu Polski (z Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok), a jeden raz podnosił Superpuchar (z Jagiellonią).
Pomocnik do Pogoni trafił na zasadzie wolnego transferu. W poprzednim sezonie był zawodnikiem angielskiego West Bromwich Albion. Wcześniej reprezentował barwy Hull City (Anglia), Stade Rennais (Francja), Sivassporu (Turcja), Jagiellonii Białystok, FC Sion (Szwajcaria) i Legii Warszawa. W barwach Pogoni Szczecin ostatni raz zagrał 26 maja 2007 roku. Do klubu wraca po ponad 14 latach przerwy!

W poniedziałek 23 sierpnia w Szczecinie odbędzie się oficjalna konferencja prasowa z jego udziałem Kamila Grosickiego, który na początku przyszłego tygodnia rozpocznie również treningi z drużyną Kosty Runjaicia. Skrzydłowy, który związał się umową do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon, będzie występował w Pogoni z numerem „11” na plecach.

Trzeba przyznać, że tegoroczne okno transferowe jest wyjątkowe pod względem powrotów piłkarzy do swoich ukochanych klubów. Najgłośniej było oczywiście o przyjściu Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze, ale na podobny krok zdecydowali się również Michał Pazdan i Dani Quintana (Jagiellonia Białystok), Dominik Furman (Wisła Płock) czy Barry Douglas (Lech Poznań).

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Kolejny wielki powrót do PKO Ekstraklasy, Grosicki zagra w Pogoni Szczecin!!!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P