Kolejny reprezentant Polski opuścił Rosję!

W piątek 22 lipca zakończyła się saga transferowa z Sebastianem Szymańskim w roli głównej. Reprezentant Polski i jeden z ulubieńców selekcjonera Czesława Michniewicza sezon 2022/23 spędzi poza Dinamem Moskwa. Pierwotnie mówiło się, że zagra w Hiszpanii, skończyło się na Holandii.

Kolejny reprezentant Polski opuścił Rosję! (Fot.: Feyenoord Rotterdam/@Feyenoord on Twitter)

Sebastian Szymański w Feyenoordzie Rotterdam

Długimi tygodniami Sebastian Szymański łączony był z transferem do hiszpańskiej LaLiga. Najgłośniej mówiono o przenosinach do Realu Sociedad San Sebastian i transferze opiewającym na kilkanaście milionów euro. Później w spekulacjach medialnych zaczęły przewijać się kluby z Sevilli. Ostatecznie przyszłość reprezentacyjnego pomocnika potoczyła się zupełnie inaczej.

Najkonkretniejszy w staraniach o usługi Szymańskiego okazał się holenderski Feyenoord Rotterdam, który wypożyczył polskiego zawodnika z Dinama Moskwa do końca bieżącego sezonu. Umowa pomiędzy rosyjskim a holenderskim klubem ma jednak zawierać obowiązek wykupu za kwotę w granicach 10 milionów euro!

23-letni zawodnik będzie występował z numerem „17” i nie będzie pierwszym reprezentantem naszego kraju, który zagra w klubie z Rotterdamu. Szlak przetarli mu między innymi Jerzy Dudek, Euzebiusz i Włodzimierz Smolarek czy też Tomaszowie Iwan i Rząsa.

Przede mną wspaniała nowa przygoda. Feyenoord to dobra drużyna dla młodszych graczy takich jak ja. Klub zrobił w zeszłym sezonie duże wrażenie w Europie, dochodząc do finału Ligi Konferencji Europy. Mam nadzieję, że przyczynię się do dalszych sukcesów. Nie mogę się doczekać debiutu na De Kuip i pokazania się kibicom – powiedział Sebastian Szymański w wywiadzie udzielonym klubowym mediom.

Decyzja Szymańskiego o odejściu z Dinama Moskwa jest niezwykle istotna w kontekście zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Katarze. Dla zawodników grających w bandyckiej Rosji nie ma bowiem miejsca w polskich drużynach narodowych.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x