Kolejny pomnik Ronaldo, tym razem w Indii

Nowy pomnik piłkarza Cristiano Ronaldo wywołał kontrowersje, tym razem w Goa w Indiach.Protestujący zebrali się z czarnymi flagami podczas odsłonięcia pomnika w Calangute, demonstrując swój gniew w wyborze portugalskiego gracza, biorąc pod uwagę kolonialną przeszłość obu krajów.

pomnik ronaldo w indiach
Kolejny pomnik Ronaldo, tym razem w Indii

Kontrowersje po odsłonięciu statuetki Ronaldo

Michael Lobo, minister z rządzącej w Indiach partii Bharatiya Janata, powiedział AFP, że celem jest inspirowanie młodych ludzi do osiągania sukcesów nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej.

„Wszyscy chłopcy i dziewczęta, którzy chcą zrobić karierę z futbolu, zainspirują się ludźmi takimi jak Cristiano Ronaldo. Jeśli realizujesz swoje marzenie i pasjonujesz się nim, możesz osiągnąć wyższy cel. Oto, co napisaliśmy na tablicy”” – powiedział Lobo.

Ronaldo nie jest obcy kontrowersjom dotyczącym jego wizerunków, z najbardziej znanym incydentem związanym z odsłonięciem oryginalnej rzeźby na lotnisku na Maderze, która została wyśmiana ze względu na to, że nie przypominała samego Ronaldo.

Według AFP, Micky Fernandes, były zawodnik z Indii, który pochodzi z Goa, powiedział, że wybór był „bolesny” z powodu portugalskich rządów.

„Ronaldo jest najlepszym piłkarzem na świecie, ale raczej powinniśmy mieć statuetkę piłkarza z Goa” – powiedział Fernandes AFP.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Kolejny pomnik Ronaldo, tym razem w Indii

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P