Kolejna wtopa Radomiaka. Klubowy lekarz bez pozwolenia na pracę

Jak podaje serwis WP Sportowe Fakty, klubowy lekarz Radomiaka Radom nie ma prawa do wykonywania zawodu w Polsce. Całej sytuacji ma przyjrzeć się Komisja ds. licencji klubowych PZPN.

Dziennikarze WP Sportowe Fakty

Problemy Radomiaka

Ostatni czas dla Radomiaka nie jest najłatwiejszy. Kilka tygodni temu niespodziewanie podjęto decyzję o zwolnieniu trenera Dariusza Banasika i zastąpieniu go Mariuszem Lewandowskim. Decyzja ta wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ wiele osób było świadomych, że 48-letni szkoleniowiec robił wynik ponad stan. W rozgrywkach ligowych ekipa z Mazowsza śrubuje niechlubny rekord. Od ponad dwóch miesięcy zespół nie odniósł żadnego zwycięstwa, a w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy Radomiak został zmiażdżony na własnym stadionie przez Zagłębie Lublin 1:6.

To nie koniec szumu wokół beniaminka ekstraklasy. Portal WP Sportowe Fakty ustalił, że w Radomiaku pracuje lekarz, który działa bez wymaganej licencji. Chodzi o pochodzącego z Rumunii Alexandru Buzę. Autorzy artykułu – Szymon Jadczak i Maciej Siemiątkowski – zdradzili, że informacja ta została potwierdzona przez rzecznika prasowego PZPN Jakuba Kwiatkowskiego.

Dziennikarze skontaktowali się z szefostem drużyny. Na pytanie o to, dlaczego na stanowisku lekarza został zatrudniony Buza uzyskali odpowiedź:

Aleksandru Buza przedstawił dyplom lekarski, którego kopię klub posiada. Obecnie w Polsce nie ma obowiązku nostryfikacji dyplomu. Klub nie wymagał jego weryfikacji„.

Od 1 października 2021 roku rumuński medyk ma zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą jako praktykę lekarską w Radomiu. Co ciekawe, Rafał Hołubicki, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej zdradził, że w Centralnym Rejestrze Lekarzy Buza nie figuruje. Dodatkowo klubowy lekarz Radomiaka nie otrzymał także pozwolenia na pracę na obecnym stanowisku od Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: WP Sportowe Fakty

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x