Klubowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy zagoszczą w Indiach!

Władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiły we wtorek gospodarza dwóch najbliższych edycji Klubowych Mistrzostw Świata Mężczyzn. Po raz pierwszy w historii rozgrywki te zagoszczą w… Indiach.

Fot.: FIVB via volleyballworld.com (materiały prasowe)

Indie gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata w 2023 i 2024

We wtorek 31 stycznia 2023 roku Volleyball World i FIVB ogłasiłi w oficjalnym komunikacie prasowym, że to właśnie Indie będą gospodarzem dwóch najbliższych edycji Klubowych Mistrzostw Świata Mężczyzn w piłce siatkowej mężczyzn na mocy dwuletniej współpracy z tamtejszą RuPay Prime Volleyball League, najlepszą profesjonalną ligą siatkówki w Indiach.

„FIVB jest zachwycona możliwością zaproszenia do Indii najlepszych zespołów klubowych z całego świata. Z udziałem najlepszych klubów, w tym reprezentanta kraju gospodarza, kibice w Indiach i na całym świecie mogą być pewni wielu emocji i niesamowitych występów sportowców – powiedział Ary S. Graça, prezydent światowej federacji,cytowany przez oficjalną stronę internetową FIVB.

W ramach podpisanego dziś porozumienie, Indie jako gospodarz będą mogły wystawić w turnieju zwycięzcę RuPay Prime Volleyball League, który będzie mógł dzięki temu skonfrontować się z uznanymi klubami z najlepszych lig i krajów całego świata takich jak chociażby Włochy, Brazylia czy Iran, a być może również Polska, jeśli klub PlusLigi ponownie wygra rywalizację w Lidze Mistrzów CEV i będzie chciał skorzystać z zaproszenia od FIVB.

„To historyczny moment dla indyjskiego sportu, ponieważ po raz pierwszy w prawdziwie globalnym sporcie najlepsi sportowcy z całego świata przyjadą do Indii pokazać swój talent, a nasihinduscy gracze będą mieli szansę rywalizować z nimi. Jest to zgodne z naszą misją, aby pomóc indyjskiej drużynie siatkarskiej zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich w 2028 roku, a globalne wydarzenie, które będzie odbywać się przez kolejne lata w Indiach, zapewni naszym graczom doskonałą platformę i możliwość pokazania się” – ocenił Tuhin Mishra, dyrektor zarządzający Baseline Ventures i współpromotor RuPay Prime Volleyball League.

Przypominamy, że tegoroczna edycja Klubowych Mistrzostw Świata Mężczyzn odbędzie się w dniach 6-10 grudnia. Miasto-gospodarz oraz uczestnicy turnieju i jego ostateczny harmonogram zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Jednak już dziś fani siatkówki na całym świecie mogą być pewni, że obejrzą wszystkie mecze imprezy w Volleyball World TV, która jest jednym z sygnatariuszy podpisanej dzisiaj umowy.

Czytaj też: Siatkarski tydzień pod znakiem ćwierćfinałów TAURON Pucharu Polski oraz Ligi Mistrzyń!

Organizatorzy liczą na to, że turniej przyniesie to, co najlepsze w międzynarodowej siatkówce do Indii, gdzie sport ten odnotowuje błyskawiczny wzrost popularności od czasu rozpoczęcia RuPay Prime Volleyball League w 2022 roku. W pierwszym sezonie ligi w samych Indiach oglądalność telewizyjna wyniosła łącznie 133 miliony, a do ponad 84 milionów fanów udało się dotrzeć za pośrednictwem platform cyfrowych.

W ramach współpracy z FIVB, RuPay Prime Volleyball League zasilana przez A23 będzie transmitowana na żywo w Volleyball World TV poza subkontynentem indyjskim, począwszy od najbliższej soboty, 4 lutego 2023 roku.

Źródło: volley24.pl/FIVB via VolleyballWorld.com

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button