Klubowe Mistrzostwa Świata bez Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako triumfator Ligi Mistrzów 2022 roku otrzymała zaproszenie do udziału w rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane pod egidą FIVB w grudniu bieżącego roku. Mistrzowie Polski zaproszenia jednak nie przyjęli! Jaki jest powód takiej decyzji?

Fot.: Piotr Sumara/PLS

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Kędzierzynianie zrezygnowali ze względów logistycznych, mając na uwadze intensywny kalendarz meczów oraz zdrowie i bezpieczeństwo zespołu. ZAKSA została zaproszona do udziału w rozgrywkach jako zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów i znalazła się w doborowym gronie z ekipami takimi jak: Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2022), Sada Cruzeiro (organizator turnieju i mistrz Ameryki Południowej), Minas Tênis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej), Volei Campinas (Volei Renata) (brązowy medalista Ameryki Południowej) oraz Paykan Tehran Club (mistrz Azji).

Sprawdź plan transmisji 4. kolejki Plusligi 2022/23!

Zaproszenie do udziału w tak prestiżowym turnieju jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zdajemy sobie sprawę, że możliwość zaprezentowania się w rozgrywkach na arenie międzynarodowej i powalczenie o trofeum, jakiego w dorobku Klubu jeszcze nie mamy, byłaby ogromną szansą dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo rozmawialiśmy ze sztabem szkoleniowym, rozważając różne możliwości i szukając najlepszych dla drużyny rozwiązań. Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zawodników musieliśmy podjąć trudną decyzję o rezygnacji z udziału w turnieju. Kalendarz meczowy naszego zespołu w grudniu jest wyjątkowo intensywny, obok rywalizacji w zmaganiach ligowych pamiętajmy, że czekają nas mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podejmując decyzję braliśmy pod uwagę również kwestie logistyczne, jakie wynikają nie tylko z terminu, ale też miejsca rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata – przyznał Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A..

Przypominamy, że Klubowe Mistrzostwa Świata w tym roku odbędą się między 7 a 11 grudnia. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ponownie zdecydował się na organizację turnieju w Brazylii.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x