Kłopoty zdrowotne Kamila Stocha

Na kilka dni przed weekendowymi konkursami Pucharu Świata, które w tym tygodniu odbędą się w stolicy Polskich Tatr, czyli w Zakopane, kłopoty zdrowotne dopadły naszą kadrę. Z chorobą musi się mierzyć- Kamil Stoch, który po powrocie z Turnieju Czterech Skoczni narzeka na infekcję grypową.

Kamil Stoch pomimo że się rozchorował, to jego start w Zakopanem nie jest zagrożony

Kamil Stoch walczy z infekcją chorobową. Jednak start w Zakopanem nie jest zagrożony

Dla trzykrotnego Mistrza Olimpijskiego zakończony niedawno Turniej Czterech Skoczni był w jego wykonaniu bardzo dobry. W żadnym z konkursów nie wypadł poza „10”, a w końcowej klasyfikacji generalnej całej imprezy zajął wysokie piąte miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stoch wskoczył też do czołowej dziesiątki.

Jednak po Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch musi mierzyć się z chorobą, która uniemożliwia trenowanie na pełnych obrotach. O problemach zdrowotnych naszego zawodnika wypowiedział się dla Sportinteria.pl doktor naszej kadry – Aleksander Winiarski, który skomentował stan zdrowia podopiecznego Thomasa Thurnbichlera.

-Kamil zmaga się z mocną infekcją grypową, jakich wiele w tym czasie. Pierwsze symptomy choroby pojawiły się u niego w podróży z Turnieju Czterech Skoczni, a rozchorował się na dobre zaraz po powrocie z Austrii. Zawodnik jest mocno osłabiony. Miał też wysoką temperaturę. To czas, kiedy wiele osób ma podobne objawy. Przez Europę przetacza się teraz fala zachorowań- stwierdził doktor Winiarski.

Jednak dla portalu WP Sportowe Fakty doktor Winiarski uspokoił kibiców, że Stocha zobaczymy w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem.

-Kamil ma infekcję grypopodobną. W tym okresie to nic nadzwyczajnego. Rozmawiałem z nim w poniedziałek i czuł się już lepiej. Dlatego jestem spokojny i na ten moment jego start w weekend w Zakopanem jest niezagrożony – tak powiedział doktor Winiarski.

W ten weekend oprócz Kamila Stocha zobaczymy również aktualnego lidera PŚ – Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła i Jana Habdasa.

W piątek na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Natomiast w sobotę odbędzie się pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy z udziałem ośmiu państw, a kolejnego dnia danie główne, czyli konkurs indywidualny. W minionym roku zwycięzcą był Marius Lindvik, przed Karlem Geigerem i Anze Laniskiem. O tym, kto w ten weekend wyjedzie z Zakopanego szczęśliwy, przekonamy się już po niedzielnym konkursie.

Plan PŚ w Zakopanem 13-15 stycznia 2023 r.:

piątek (13.01.2023)
15:30 – oficjalny trening (2 serie)
18:00 – kwalifikacje

sobota (14.01.2023)
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy

niedziela (15.01.2023)
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

Źródło: WP Sportowe Fakty, SportInteria.pl


0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x