Kim jest Michał Bulik, Polski bokser z Opola

Campbell Hatton, szkolony przez swojego wuja Matthew, w wieku 22 lat (11-0, 3KO) wchodzi w kolejny ważny etap swojej bokserskiej drogi. Tym razem zmierzy się z Michałem Bulikiem (6-2, 2KO), utalentowanym pięściarzem z Opola.

michał bulik bokser
Kim jest Michał Bulik, Polski bokser z Opola

Michał Bulik: Sylwetka boksera

Michał Bulik, urodzony w 1989 roku, pochodzi z Opola – malowniczej, historycznej miejscowości położonej na południu Polski. W wieku 23 lat, czyli w 2012 roku, rozpoczął swoją przygodę z boksem i od tamtej pory jest aktywny w sporcie przez 11 lat.

W swojej amatorskiej karierze wziął udział w turniejach bokserskich olimpijskich i dotarł do ćwierćfinałów Polskich Mistrzostw Seniorów w 2019 roku. Jego największym osiągnięciem w amatorach jest wygranie Małopolskiego Grand Prix w 2019 roku, kiedy to stoczył 13 walk.

Michał Bulik: Trening i sukcesy

Bulik trenuje w siłowni Kuźnia Boksu pod okiem trenera Dawida Dużyńskiego. 34-letni leworęczny bokser jest związany z Silesia Boxing, profesjonalną grupą bokserską założoną w 2010 roku przez trenera i promotora Irosława Butowicza.

Jego kolega z drużyny, Jakub Laskowski, był trzecim profesjonalnym przeciwnikiem Hattona w 2021 roku. Hatton wygrał wszystkie cztery rundy z Laskowskim w Matchroom Boxing HQ podczas lockdownu.

Michał Bulik jako profesjonalista

Profesjonalny debiut Bulika miał miejsce w grudniu 2019 roku, a swoje dwie pierwsze walki wygrał przez nokaut już w pierwszej rundzie. W maju 2021 roku, kiedy miał na koncie 3-0, zmierzył się z innym niepokonanym pięściarzem – Dominikiem Harwankowskim, który pokonał go na punkty przez cztery rundy, zadając mu pierwszą porażkę w profesjonalnych walkach. Harwankowski nadal jest niepokonany, obecnie ma na koncie 11-0 i jest drugim najwyżej sklasyfikowanym lekkim pięściarzem w Polsce.

W 2021 roku, Michał Bulik pokonał na punkty greckiego pięściarza Tzemala Chousein Oglou przez sześć rund. Spotkali się ponownie w 2022 roku, ale tym razem Bulik złamał rękę na początku walki i przegrał na punkty.

Doświadczenie międzynarodowe i ostatnie walki

Będzie to jego trzecia walka za granicą, wcześniej walczył i wygrywał w Czechach i we Francji. W swojej ostatniej walce w kwietniu pokonał Dimitri Trenel na punkty, który jest dobrze znany w Wielkiej Brytanii z jego walk z Cyrusem Pattinsonem i Patem McCormackiem w zeszłym roku na pokazach Matchroom i Sauerland.

Pasje poza ringiem

Michał Bulik jest zapalonym fanem koszykówki i na swoim TikToku @michal.tazz.bulik często prezentuje swoje umiejętności z piłką. Jest także miłośnikiem natury i posiadaczem psa, dlatego uwielbia długie spacery po lesie.

Opisując siebie jako boksera i przedsiębiorcę, Michał zarabia dodatkowe pieniądze, promując i inwestując w Bitcoin i Forex.

Źródło: britishboxingnews

5 / 5. Ocen: 11

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x