Kędziora wrócił z Ukrainy. Lech Poznań wyciąga rękę do byłego zawodnika

Sytuacja z Tomaszem Kędziorą przebywającym na Ukrainie w trakcie wojny, była głośnym tematem w zasadzie od początku działań zbrojnych. W niedzielę udało mi się jednak opuścić Kijów i wrócił do Polski. Reprezentant Polski, żeby utrzymać formę przed zbliżającymi się meczami, od poniedziałku zacznie trenować z Lechem Poznań.

FOT: Cyfra Sport, Łukasz Grochala

Kędziora będzie trenował z Lechem Poznań

Tomasz Kędziora jest zawodnikiem Dynama Kijów, dlatego w momencie rozpoczęcia działań zbrojnych, znajdował się on na terenie Ukrainy. Temat sprowadzenia reprezentanta z powrotem do kraju pojawił się już w zasadzie pierwszego dnia walk, a na cały świat nagłośnił go Matty Cash, który po strzeleniu bramki w Premier League, pokazał napis na koszulce zadedykowany koledze z kadry.

Kędziora jest jednym z czołowych bocznych obrońców w Polsce, zatem na pewno znajduje się orbicie zainteresowań selekcjonera Czesława Michniewicza, to właśnie on, w wywiadzie dla Interii przekazał informację, że gracz Dynamo od poniedziałku rozpocznie treningi z Lechem Poznań, by nie wypaść z formy fizycznej, przed zbliżającymi się barażami.\

„Tomek Kędziora na razie trenuje indywidualnie, ale od poniedziałku będzie ćwiczył razem z Lechem Poznań. Właśnie dostał taką zgodę, rozmawiałem z nim przed chwilą”.

„Tomek ma ważny kontrakt z Dynamem Kijów, jednak ze względów bezpieczeństwa musiał opuścić ogarnięty wojną kraj. Cieszę się, że dzięki Lechowi będzie miał z kim trenować” – Powiedział Czesław Michniewicz dla Interii.

Obrońca Dynama Kijów, jak mało kto, jest świadomy tego, co dzieje się w Ukrainie, dlatego ostatnio bardzo mocno skrytykował byłego reprezentanta Rosji Dmitrija Tarasowa. W skrócie – Tarasow na swoim Instagramie tłumaczył, dlaczego nie potępia rosyjskiego rządu w temacie inwazji na Ukrainę – nie pozostało to bez reakcji Tomasza Kędziory.

„Mam nadzieję, że przeczytasz tę wiadomość. Wszyscy ludzie, którzy wspierają rosyjskich okupantów w wojnie, idźcie w ch…!!
Jesteś człowiekiem-dnem! Nie wiesz, co się tu dzieje na Ukrainie, idź w ch…. Jesteś łajnem, bladzią” – odpowiedział reprezentant Polski.

FIFA niedawno, pod naciskiem europejskich federacji, wykluczyła Rosję z rozgrywek barażowych, nie wiadomo jeszcze czy reprezentacja Polski dostanie innego przeciwnika, czy automatycznie przejdzie do finału baraży.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Interia

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x