Kazimierz Długopolski ocenia aktualną dyspozycję Pawła Wąska

Paweł Wąsek w tym sezonie Pucharu Świata tylko nie punktował w dwóch konkursach. Po raz pierwszy nie zapunktował w Engelbergu, gdy został dyskwalifikowany podczas kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego z powodu rozsuniętego suwaka na szyi kombinezonu. Drugim razem Wąsek nie awansował podczas konkursu w Bischofshofen kończącego 71. Turnieju Czterech Skoczni, gdzie 23-letni skoczek z Cieszyna zajął w tych zawodach dopiero 42 miejsce i od tego momentu zanotował spadek swojej formy. O obecnej formy sportowej Pawła Wąska postanowił wypowiedzieć się Kazimierz Długopolski – polski trener skoków narciarskich.

Paweł Wąsek trafił ostatnio w dołek swojej formy sportowej. Foto: Paweł Wąsek/Instagram

Znany polski trener zdradza co blokuje Pawła Wąska

W jego opinii podopieczny Thomasa Thurnbichlera nie radzi sobie zbyt dobrze z presją, jaką panuje wokół jego osoby. Podczas tego sezonu jest numerem cztery w polskiej kadrze, przez co oczekiwania opinii publicznej, jak i kibiców są zdecydowanie większe, niż to było w poprzednim sezonie, gdzie wszyscy polscy skoczkowie byli bez formy. Według Długopolskiego problemem Wąska jest właśnie głowa.

– Pewność siebie może być jeszcze bardziej zachwiana. Zewsząd dochodzą do mnie opinie, ileż to od niego nie zależy w kontekście wyniku reprezentacji Polski. On czuje presję, a to nie pomaga, bo przecież Paweł jest wciąż młodym zawodnikiem – stwierdził Długopolski w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Sam polski trener wyznał również, dlaczego Paweł Wąsek nie może oddawać zdecydowanie lepszych skoków, takie jak oddawał na przykład podczas konkursów w niemieckim Titisee-Neustadt, gdzie udało mu się wtedy zająć 14 i 11 miejsce.

 -Popełnia błąd, wychodząc z progu. Jego wyjścia są płaskie, przez co mało dynamiczne. To właśnie pokłosie presji, która wpływa na jego sylwetkę najazdową. Gdy ta jest niespokojna, wyjście z progu może kuleć – twierdzi Długopolski.

Szansę na poprawę swoich wyników Wąsek będzie miał szansę podczas weekendu w japońskim Sapporo, gdzie na skoczni Okurayama odbędą się aż trzy konkursy indywidualne. Pierwszy konkurs odbędzie się już jutro o godzinie 8:00. Wcześniej przed zawodami odbędą się kwalifikacje. W kolejnym dniu konkurs rozpocznie się o godzinie 8:00, a w niedzielę o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Źródło: WP Sportowe Fakty

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x