Katarzyna Wasick multimedalistką pływackich Mistrzostw Europy!

W piątek na krótkim basenie w Kazaniu Katarzyna Wasick wywalczyła swój trzeci medal podczas Mistrzostw Europy 2021 i zarazem szósty dla reprezentacji Polski! Tym samym Biało-Czerwoni mają już więcej krążków niż podczas zawodów w Glasgow, gdzie wywalczyli pięć, a to wcale nie musi być koniec.

Kolejny krążek dla polskich pływaków na ME w Kazaniu!

Pływanie: Reprezentacja Polski już z sześcioma medalami

W piątkowym finale lepsza od Polki na dystansie 100 metrów stylem dowolnym była tylko legendarna Szwedka Sarah Sjoestroem, która w finale uzyskała czas 51,26 sekundy. Wasick na metę dopłynęła z wynikiem 51,58 sekundy, wyprzedzając Holenderkę Marrit Steenbergen (51,92s ).

„Widziałam ją i miałam taką myśl w głowie, że chyba ją dopadnę. Na ostatnich 25 m miałam dużo siły, zamknęłam oczy i ciągnęłam do końca. Może to powinno być 125 m dzisiaj dla mnie, żeby ją doścignąć. Sarah jest niesamowitą zawodniczką, jest mistrzynią Europy. Mam do niej wielki szacunek. Cieszę się, że pływam w tych latach, kiedy mogę z nią startować.” – mówiła po finałowym starcie Katarzyna Wasick (cytat za polswim.pl).

Srebro na 100 metrów kraulem to już trzeci krążek naszej pływaczki zdobyty podczas zawodów w Kazaniu na 25 metrowym basenie. Łącznie reprezentanci Polski wywalczyli w stolicy Tatarstanu już sześć medali, a więc na dwa dni przed końcem zmagań (niedziela 7 listopada – przyp. red.), Biało-Czerwoni poprawili wynik z poprzedniej imprezy tej rangi, która odbyła się w szkockim Glasgow. Złoto na 100 metrów stylem zmiennym wywalczyła Alicja Tchórz, srebro na 50 metrów stylem dowolnym Katarzyna Wasick, a brąz Jakub Majerski (100 metrów stylem motylkowym) oraz Paweł Juraszek (50 metrów stylem dowolnym). Dodatkowo obie wspomniane pływaczki razem z Kornelia Fiedkiewicz i Dominiką Sztandera były drugie w sztafecie 4×50 metrów stylem dowolnym.

To jednak wcale nie musi być cały dorobek medalowy polskiej drużyny narodowej w pływackich Mistrzostwach Europy Kazań 2021. W weekend szanse na podium mają między innymi nasi grzbieciści z Radosławem Kawęckim na czele, który na swoim koronnym dystansie 200 metrów postara się zrehabilitować za nieudany start na setkę.

Przypominamy, że bezpośrednie transmisje Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie można śledzić na antenie TVP Sport oraz na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej tej stacji.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button