Katar ma nowego szkoleniowca – kim jest selekcjoner Katarczyków?

Nowym selekcjonerem reprezentacji Kataru został 69-letni Portugalski trener-Carlos Queiroz, który zastąpi na tym stanowisku- Felixa Sancheza Basa, któremu nie przedłużono umowy po nieudanych mistrzostwach świata w Katarze.

Carlos Queiroz został nowym szkoleniowcem reprezentacji Kataru. Foto: Qatar Football Association/Twitter

Queiroz zastępuje Sancheza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Kataru

Katarczycy, pomimo że byli organizatorami Mistrzostw Świata w swoim państwie, to jednak podczas tego mundialu zaprezentowali się bardzo kiepsko. W trzech spotkaniach grupa A, gdzie grali z Holandią, Ekwadorem i Senegalem. Podopieczni Sancheza strzelili tylko jednego gola i z dorobkiem zerowym pożegnali się z mundialem. Po zakończeniu MŚ Katarski związek piłki nożnej postanowił nie przedłużać współpracy z Felixem Sanchezem Basem, który pracował jako szkoleniowiec tej reprezentacji przez około 5 lat.

Zastępcą Hiszpańskiego trenera został doświadczony trener – Carlos Queiroz, który na mundialu w Katarze prowadził reprezentację Iranu, jednak jego reprezentacja nie wyszła z fazy grupowej po przegranych meczach z Anglią i Stanami Zjednoczonymi. W sumie pięciokrotnie prowadził jako szkoleniowiec reprezentacje na Mistrzostwach Świata (Iran 2014,2018,2022), RPA (2002) i Portugalię (2010)

Oprócz prowadzenia wymienionych przeze mnie tych reprezentacji Queiroz pracował również jako szkoleniowiec Egiptu, Kolumbii, Arabii Saudyjskiej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Portugalczyk w swoim trenerskim życiorysie miał zaszczyt byś asystentem Sir Alexa Fergusona w Manchesterze United, czy prowadzić przez parę miesięcy w latach 2003-2004 Real Madryt.

Carlos Queiroz podpisał umowę z Katarskim związkiem Piłki Nożnej kontrakt ważny do 31 lipca 2026 roku. Jego kluczowym zadaniem będzie awans Kataru na Mistrzostwa Świata w USA, Kanadzie i Meksyku.

Źródło : Qatar Football Association

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x