Kapitan polskich mistrzów świata kończy reprezentacyjną karierę!

Po dziesięciu latach występów w siatkarskiej reprezentacji Polski, jej dotychczasowy kapitan, Michał Kubiak postanowił pożegnać się z drużyną narodową, o czym poinformował w mediach społecznościowych!

Fot.: CEV.eu (materiały prasowe)

Michał Kubiak kończy reprezentacyjną karierę

Reprezentacyjna kariera Michała Kubiaka rozpoczęła się w 2011 roku. W ostatnich latach doświadczony przyjmujący był najważniejszym ogniwem w biało-czerwonej układance, zarówno na parkiecie, jak i w szatni, co podkreślał wielokrotnie trener Vital Heynen, który nie wyobrażał sobie polskiej drużyny narodowej bez Kubiaka. Łącznie przez tę dekadę 34-letni dziś siatkarz uzbierał 172 oficjalne występy.

Mój czas w biało czerwonych barwach dobiegł końca. Decyzję podjąłem już jakiś czas temu i dziś została postawiona kropeczka nad i. Chciałbym zacząć od podziękowań. Przede wszystkim mojej wspaniałej żonie, bez której to wszystko by się nie udało. Kochanie dziękuję Ci za opiekę nad naszymi wspaniałymi córeczkami i za dokładanie drewna do ogniska domowego, żeby nie gasło podczas tych 300 dni w roku, które spędzałem poza domem. Za zostawienie swoich marzeń i ambicji z boku, tylko po to żebym ja mógł spełniać swoje. Jesteś najlepsza. I LOVE YOU FOREVER. – napisał na INSTAGRAM-ie Michał Kubiak (@realkubiak13)

Wpis jest znacznie bardziej obszerny. Nie zabrakło w nim podziękowań dla rodziny, kolegów i trenerów z reprezentacji czy wreszcie kibiców, którzy byli z reprezentacją na dobre i na złe.

Najlepszym kibicom na świecie. Tych chwil na Narodowym, w Spodku i wielu innych halach nie zapomnę do końca życia. Byliście tym, co motywowało mnie do wstawania codziennie rano i dawania z siebie maksa. (via @realkubiak13 on Instagram).

Sukcesy? Było ich wiele, ze złotymi medalami mistrzostw świata w 2014 i 2018 roku na czele. Ponadto Michał Kubiak z reprezentację wygrał też po trzy medale Pucharu Świata i mistrzostw Starego Kontynentu. Była też historyczna wygrana w Lidze Światowej (2012) oraz medal jej następczyni Ligi Narodów (srebro w 2021). Tym ostatnim brąz EuroVolley 2021 na polskiej ziemi.

Do pełni szczęścia zabrakło tak naprawdę tylko medalu olimpijskiego, o którym od kilku dekad marzy całe środowisko siatkarskie. Może uda się już za dwa lata w Paryżu, ale niestety już bez Michała Kubiaka, który w piątek 25 marca 2022 roku powiedział pas.

Zdjęcia z ostatniego występu Michała Kubiaka w reprezentacji Polski

Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach Michał Kubiak wystąpił dokładnie 19 września 2021 roku w katowickim „Spodku” w wygranym przez Polskę 3:0 meczu z Serbią, którego stawką był brązowy medal EuroVolley 2021. Poniżej kilka zdjęć z tego meczu.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x