„Kanarkowi” triumfują w Copa America 2019!

W wielkim finale tegorocznej edycji Copa America obyło się bez niespodzianki. Decydujący o złocie mecz wygrali Brazylijczycy, którzy na legendarnej Maracanie pokonali 3:1 Peru.

"Kanarkowi" triumfują w Copa America 2019! (Fot.: Copa America/Twitter)
„Kanarkowi” triumfują w Copa America 2019! (Fot.: Copa America/Twitter)

Niedzielny finał z pewnością nie rozczarował kibiców i komentatorów, bo w przeciwieństwie do spotkania w fazie grupowej, które Brazylijczycy wygrali aż 5:0, do końca trzymał w napięciu, dzięki autsajderowi, który wysoko zawiesił poprzeczkę faworytowi.

Koniec końców to jednak Canarinhos triumfowali, ale nie było o to łatwo. Do przerwy prowadzili po golach Evertona i Gabriela Jesusa, ale na listę strzelców wpisali się też rywale. Rzut karny wykorzystał Paolo Guerrero.

Po przerwie czerwoną kartkę obejrzał strzelec drugiej bramki dla Brazylii, z czego zamierzali skorzystać goście. Pomimo prób nie udało im się jednak doprowadzić do remisu. Mało tego, stracili trzeciego gola.

Gwoździa do trumny, już w doliczonym czasie gry, wbił im Richarlison, który wykorzystał jedenastkę, przypieczętowując tym samym dziewiąty triumf reprezentacji „Kraju Kawy” w Copa America.

Warto jednak pamiętać, że brazylijska drużyna narodowa wygrała tę imprezę po dwunastu latach przerwy, co również ma swoją wymowę.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button