Kamil Grabara piłkarzem VfL Wolfsburg!

VfL Wolfsburg wykupił Kamila Grabarę z FC Kopenhagi! Ogłoszony w środę 6 września transfer reprezentanta Polski zmaterializuje się prawdopodobnie na początku sezonu 2024/2025.

Kamil Grabara ma nowy klub! (Fot.: @VfL_Wolfsburg on Twitter)

VfL Wolfsburg: Kamil Grabara nowym bramkarzem „Wilków”

24-latek przechodzi do ekipy „Wilków” z ekipy mistrza Danii i zarazem uczestnika fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA za kwotę na poziomie 6-7 milionów euro. Przynajmniej tak donoszą media, bo oficjalnie kwota transferu nie została podana do publicznej wiadomości.

W umowie pomiędzy klubami zawarta została klauzula, na mocy której polski golkiper będzie mógł ściągnięty do VfL Wolfsburg już na początku 2024 roku.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wcześnie dojść do porozumienia z zawodnikiem i klubem. Kamil odegrał dużą rolę w sukcesie FC Kopenhaga w ciągu ostatnich dwóch lat, a także miał dobre występy na arenie międzynarodowej. Mamy nadzieję, że w tym sezonie będzie kontynuował swój dobry rozwój i cieszymy się, że od przyszłego sezonu będzie częścią naszego zespołu” – powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz.

KODY PPV ZA DARMO!

Weź udział w przygotowanej przez nas promocji i odbierz kod PPV pozwalający oglądać piątkową galę bez wydawania na to choćby złotówki. Sprawdź już teraz, jakie to proste!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Jak do sprawy podchodzi główny zainteresowany, dla którego transfer do 1.Bundesligi oznaczać będzie drugą przygodę z klubem występującym w jednej z pięciu najsilniejszych lig europejskich (wcześniej był piłkarzem Liverpoolu FC – przyp. red.)?

„Sposób, w jaki zaopiekował się mną VfL, bardzo szybko przekonał mnie, że to właściwy krok w mojej karierze. Dlatego decyzja o przeprowadzce do Wolfsburga była dla mnie łatwa. Nie mogę się doczekać, aż odwdzięczę się za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Ale do tego czasu zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby mieć dobry i udany sezon w FC Kopenhaga i osiągnąć nasze cele razem z moim zespołem” – wyjaśnił Kamil Grabara, cytowany przez oficjalną stronę niemieckiego klubu.

Czytaj też: Transfery w PKO BO Ekstraklasie!

Przypominamy, że Kamil Graba wraz z kolegami z Kopenhagi w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA 2023/24 wyeliminował mistrza Polski, drużynę Rakowa Częstochowa. Utalentowany golkiper znalazł się również na liście powołanych na wrześniowe zgrupowanie naszej reprezentacji, ale z powodu kontuzji ostatecznie się na nim nie pojawił.

Źródło: VfL Wolfsburg/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X