Kadra Polski na PK w Einserz odkryta

Po weekendowej przygodzie w japońskim Sapporo. Puchar Kontynentalny powraca do Europy konkretnie do Austrii, gdzie w ten weekend odbędą się kolejne zawody drugoligowych rozgrywek tym razem na skoczni w Einserz. Pierwotnie skoczkowie zaplecza Pucharu Świata mieli pierwotnie skakać na skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen, jednak ostatecznie organizatorzy postanowili przenieść się na skocznię mniejszą o HS-109 czyli na Erzbergschanzen w Einserz.

Jan Habdas wraca na zawody PK w Einserz po kapitalnym występie w niedzielnym konkursie na Wielkiej Krokwi. Foto: Jan Habdas/Instagram

Jan Habdas wraca do Pucharu Kontynentalnego

Trener kadry B polskich skoczków – Maciej Maciusiak ogłosił już kadrę na weekendowe zawody w Einserz. Do Austrii pojadą: Jan Habdas, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek, Tomasz Plich, Jakub Wolny i Stefan Hula. Dla Habdasa jest to powrót do drugoligowych zawodów po startach w TCS oraz podczas ostatniego Pucharu Świata w Zakopanem, gdzie w niedzielnym konkursie udało mu się zdobyć pierwsze punkty w PŚ, zajmując 21 pozycję i zdobywając dziesięć punktów. Co też można pochwalić 19-letniego skoczka, to dzięki jednemu startowi na Wielkiej Krokwi i dostaniu się do 30 udało mu się zdobyć więcej punktów w tym sezonie PŚ więcej niż chociażby: Jakub Wolny, Stefan Hula, Andrzej Stękała czy Klemens Murańka, którzy razem zdobyli łącznie dwa punkty i tylko dzięki Stefanie Huli podczas zawodów w Wiśle.

Jednak najważniejszą imprezą Habdasa w tym roku są mistrzostwa świata juniorów w kanadyjskim Whistler w terminie 2-5 lutego na skoczni Whistler Olympic Park. Dlatego Thomas Thurnbichler postanowił nie wysyłać młodego skoczka w daleką podróż do Japonii, a dać mu szansę przygotowywać do tej imprezy w zapleczu Pucharu Świata.

Początek sobotniego konkursu indywidualnego PK w Einserz zaplanowano o godzinę 12:00, natomiast w niedzielę start drugiego konkursu indywidualnego ma wystartować o godzinie 10:00. Najlepszy z polskich skoczków w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Aleksander Zniszczoł, który zajmuje 19 miejsce.

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x