Już w środę Superpuchary Polski 2021 w siatkówce!

Po raz pierwszy w historii w ramach jednego wydarzenia rozegrane zostaną mecze o Superpuchary Polski 2021 w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Już w środę 20 października poznamy pierwszych zdobywców trofeów w sezonie 2021/2022 na polskich parkietach. Przed szansą tą staną siatkarze z Kędzierzyna Koźla i Jastrzębia Zdroju oraz siatkarki z Polic i Rzeszowa.

Siatkarskie Superpuchary Polski 2021 kobiet i mężczyzn w ramach jednej imprezy!

Siatkarze i siatkarki zagrają o Superpuchar Polski 2021

Wielkie święto ligowej siatkówki zawita w środę 20 października do Lublina, gdzie po raz pierwszy w historii w ramach jednej imprezy rozegrane zostaną Superpuchary Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

W pojedynku o Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka 2021 spotkają się finaliści poprzednich rozgrywek TAURON Ligi, czyli Grupa Azoty Chemik Police i Developres BELLA DOLINA Rzeszów, które również w bieżących rozgrywkach znajdują się w wąskim gronie faworytów do medali ligi siatkówki kobiet. Ten mecz będzie interesujący również ze względu na osoby trenerów, którzy w przeszłości pracowali z reprezentacjami Polski. Jacek Nawrocki dopiero co zakończył przygodę w żeńskiej kadrze, a Stephane Antiga sięgnął po złoto MŚ 2014 z naszymi siatkarzami, a teraz ma się ubiegać o przejęcie sterów w reprezentacji kobiet.

Z kolei o Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2021 powalczą mistrz kraju Jastrzębski Węgiel z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski, Grupą Azoty ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle. Będzie to wielki rewanż za finały PlusLigi 2020/2021, w których jastrzębianie ograli późniejszego triumfatora Ligi Mistrzów CEV. Innymi słowy kędzierzynianie byli najlepszym zespołem w Europie, ale już nie w Polsce. Teraz, już w nieco innych składach, dojdzie do swoistego rewanżu.

Będzie on jeszcze o tyle ciekawszy, że po raz pierwszy przeciwko ZAKSIE zagra rozgrywający Benjamin Toniutti, mózg kędzierzyńskiej drużyny w kilku poprzednich sezonach, który wraz z dwoma innymi mistrzami olimpijskimi z Tokio będzie starał się udowodnić wyższość Jastrzębskiego Węgla nad zawodnikami z Kędzierzyna-Koźla, którzy również dobrze, co ich najbliższy rywal, jeśli nie lepiej, weszli w nowe rozgrywki. To, że JW można pokonać udowodnił już Projekt Warszawa, czy ZAKSA pójdzie w ślady stołecznej ekipy?

O tym przekonamy się w środę późnym wieczorem. Mecz Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o godzinie 20:30 w środę 20 października. Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police i Developresu Bella Dolina Rzeszów wyjdą na parkiet trzy godziny wcześniej. Oba spotkania pokaże na żywo Polsat Sport.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X