Już w środę hit siatkarskiej LM w Arenie Gliwice, zostały ostatnie bilety!

To już jutro, w środę 12 stycznia Arena Gliwice gościć będzie dwóch ostatnich triumfatorów siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV. Obrońca trofeum Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie w trzeciej kolejce fazy grupowej tegorocznej edycji najważniejszego z europejskich pucharów dwukrotnego zwycięzcę tych elitarnych rozgrywek, Cucine Lube Civitanova.

Już w środę hit siatkarskiej LM w Arenie Gliwice, zostały ostatnie bilety! (Fot.: zaksa.pl/ZAKSATV)

Siatkarska LM: Starcie gigantów w Arenie Gliwice (12.01.22)

Środowe spotkanie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cucine Lube Civitanova to nie pierwszy raz, kiedy Arena Gliwice będzie gościć siatkówkę na najwyższym światowym poziomie. Przypomnijmy, że pierwszym meczem siatkarskim rozgrywanym w tym nowoczesnym obiekcie było właśnie spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów w 2019 roku z udziałem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, kiedy to aktualni wicemistrzowie naszego kraju rywalizowali z… Cucine Lube Civitanova. Już jutro te dwa zespoły ponownie przyciągną do Areny Gliwice rzesze fanów siatkówki z całego kraju. Nie może być inaczej! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdominowała poprzednią edycję siatkarskiej Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie do kolejnej edycji tych elitarnych rozgrywek przystępuje zatem w roli obrońcy trofeum i póki co spisują się bez zarzutu. 12 stycznia czeka nas starcie dwóch drużyn, które w ostatnich latach zdobywały puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów. Biancorossi po to trofeum sięgali dwukrotnie, w latach 2002 i 2019, kędzierzynianie natomiast w 2021 roku, nawiązując do sukcesu Płomienia Milowice sprzed wielu dekad.

„Bardzo się cieszymy, że razem z miastem Gliwice i Areną Gliwice ponownie możemy organizować to wielkie wydarzenie. Dla nas to kontynuacja dobrej współpracy z miastem i przedstawicielami Areny Gliwice. Współpracy, którą rozpoczęliśmy trzy lata temu, kiedy to ZAKSA jako pierwszy siatkarski zespół w Polsce i Europie stanęła przed okazją sprawdzenia się i przetestowania tego nowoczesnego obiektu. Teraz do Gliwic przyjeżdżamy w nieco innej sytuacji, przywozimy ze sobą najcenniejsze trofeum, jakie można zdobyć w klubowej siatkówce – Puchar Ligi Mistrzów. Występujemy tutaj w roli obrońcy tytułu i dla nas to wielkie wydarzenie, ale przede wszystkim też promocja polskiej siatkówki klubowej na arenie międzynarodowej. Już w styczniu czeka nas mecz na szczycie, walka o pozycję lidera w grupie C. Myślę, że okazja zobaczenia dwóch ekip, które w ostatnich latach wygrywały w zmaganiach Ligi Mistrzów, dla każdego fana siatkówki nie tylko w regionie ale i w Polsce, jest czymś wyjątkowym. Dla nas to również szansa na promocję kędzierzyńskiej siatkówki i zaprezentowanie się nie tylko w regionie ale również szerszej publiczności. Stąd chcąc dać szansę zobaczenia spotkania większej liczbie kibiców nasza wspólna decyzja o rozegraniu tego meczu właśnie w Gliwicach.” – przyznawał po ogłoszeniu wydarzenia Sebastian Świderski, prezes ZAKSA S.A.

Oficjalnie decyzję o rozegraniu hitu siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV poznaliśmy jeszcze przed świętami, na niespełna miesiąc przed środowym starciem ekip z Polski i Włoch. Co mówił wówczas szkoleniowiec siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, którzy kilka dni temu zostali Drużyną Roku 2021 w Polsce?

„Ten okres świąteczny oczywiście jest istotny dla zawodników, to czas, który mogą spędzić z rodzinami, odpocząć zrelaksować się. Mamy jednak swój plan, którego się trzymamy. Ciężko pracujemy od kilku miesięcy, właśnie po to, aby być przygotowanym jak najlepiej do tak ważnych meczów. Jesteśmy profesjonalistami, w rywalizacji na tym poziomie nie ma miejsca na jakiekolwiek odpuszczanie.” – MÓWIŁ trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Spotkanie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanova zaplanowano na środę 12 stycznia 2022 roku. Mecz rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. Sprzedaż biletów wystartowała 17 grudnia i idzie dobrze. Wejściówki dostępne są portalach KupBilet czy Eventim, ale nie zostało ich już wiele. Osoby, które nie będą mogły pojawić się na trybunach Areny Gliwice hit siatkarskiej Ligi Mistrzów 2021/2022 będą mogły zobaczy na żywo w Polsacie Sport, który przeprowadzi bezpośrednią transmisję telewizyjną.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button