Juventus i Barcelona zgłoszą się po Aubameyanga?

Brytyjski SkySports donosi o zainteresowaniu Juventusu i FC Barcelony Pierre-Emerickiem Aubameyangiem, który został już definitywnie skreślony Arsenalu. W grę wchodzi wypożyczenie napastnika do końca sezonu.

Gdzie trafi Aubameyang? (Fot.: Twitter/@Arsenal)

Juventus i Barcelona po Aubameyanga

Niedawno jeszcze informowaliśmy o możliwych przenosinach Aubameyanga do AC Milan, zdaje się jednak, że temat upadł przez wygórowane oczekiwania finansowe Gabończyka, którego agenci mieli zażądać co najmniej podwojenia najwyższej pensji w klubie. Znaczyłoby to, że zarabiałby dwukrotnie więcej niż Zlatan Ibrahimović. Czy któryś z dwójki Barcelona, Juventus będzie w stanie zaspokoić żądania Gabońzcyka?

Aubameyang w Arsenalu ma podpisany lukratywny kontrakt z pensją na poziomie 350 tysięcy funtów tygodniowy – i wygląda na to, że nie jest skłonny do dużej obniżki wymagań finansowych, które w dalszym ciągu mogą być problemem, nawet w przypadku tak wielkich klubów.

Oferty za napastnika składały kluby z Arabii Saudyjskiej – Al Nassr i Al Hial, jednak sam zawodnik nie chce opuszczać Europy i jest przekonany, że nadal poradzi sobie w topowych klubach.

Zainteresowanie Aubameyangiem pojawiało się także ze strony PSG, Marsylii, Sevilli, jednak z tej trójki tylko Paryżanie mogłoby być stać na jego sprowadzenie.

Juventus kupił już w tym oknie transferowym Dusana Vlahovicia za 75 milionów euro, a z wypożyczenia wraca Alvaro Morata, którym z kolei zainteresowana jest właśnie FC Barcelona. Te ruchy mogą mieć wpływ na przyszłość Aubameyanga

0 / 5. Ocen: 0

Source
SkySports

Najnowsze wiadomości

Back to top button