Jurajscy Rycerze mecze Pucharu CEV zagrają w Arenie Sosnowiec!

Królowie polowania na siatkarskim rynku transferowym, Aluron CMC Warta Zawiercie, w sezonie 2023/2024 będzie rozgrywała swoje domowe meczu w ramach Pucharu CEV w Arenie Sosnowiec. Do uroczystego podpisania umowy doszło 28 sierpnia podczas briefingu prasowego w obiekcie będącym częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Pierwsze spotkanie pucharowe w stolicy Zagłębia odbędzie się w dniu 25 października. Wiemy już z kim!

Aluron CMC Warta Zawiercie zawita do Areny Sosnowiec! (Fot.: Aluron CMC Warta Zawiercie)

Puchar CEV 2023/2024: Gdzie zagra Aluron CMC Warta Zawiercie?

Przypominamy, że Jurajscy Rycerze zapewnili sobie trzeci w historii udział w europejskich pucharach, kończąc ubiegły sezon PlusLigi tuż za podium. Medaliści miniony rozgrywek zagrają w Lidze Mistrzów CEV 2023/24, z kolei zawiercianie będą reprezentować Polskę w Pucharze CEV, który jest siatkarskim odpowiednikiem piłkarskie Ligi Europy UEFA.

Czytaj też: Siatkarskie Mistrzostwa Europy 2023 na żywo!

W związku z tym, że obiekt w Zawierciu – nie bez przyczyny nazywany Jurajską Twierdzą – nie spełnia wymogów Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), w dwóch poprzednich startach Aluron CMC Warta podejmowała swoich rywali w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. Tym razem domem zawiercian będzie położona nieopodal i oddana do użytku w lutym 2023 roku Arena Sosnowiec, która może pomieścić około 3500 kibiców.

„Bardzo się cieszę, że będziemy gościć Aluron CMC Wartę Zawiercie w naszym obiekcie. Zapewniam, że siatkówka w Sosnowcu jest tak popularna, że po raz kolejny będziemy mieć pełną halę. Życzę sukcesów, a ja na pewno będę kibicem, który będzie najgłośniej krzyczeć, aby wszystkie mecze były zwycięskie” – przyznał Zbigniew Byszewski, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowiec.

Głos podczas spotkania z mediami zabrali też obecni podczas briefingu przedstawiciele partnera strategicznego klubu, Miasta Zawiercie, którzy podziękowali za otwartość sosnowiczan.

„W imieniu naszych mieszkańców i kibiców bardzo dziękuję, że możemy skorzystać z sosnowieckiej infrastruktury. Mam nadzieję, że Zawiercie wkrótce doczeka się podobnej” – podkreślała Justyna Miszczyk, wiceprezydent miasta.

Czytaj też: Mistrzostwa Europy siatkarek 2023: Terminarz i wyniki

Jak doszło do tego, że mecze Pucharu CEV 2023/2024 siatkarze z Zawiercia będą rozgrywać właśnie w Sosnowcu i na jakich dokładnie zasadach? Precyzyjnie wyjaśnił to Kryspin Baran, prezes Aluronu CMC Warty.

„Rozmowy odbywały się bardzo profesjonalnie i bardzo sprawnie, jakbyście Państwo organizowali wydarzenia sportowe od lat, a nie od miesięcy. Ogromny potencjał drzemie nie tylko w samych obiektach, ale także w zespole osobowym Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Jestem przekonany, że ta nowa hala dzięki naszej grze i kibicom będzie tętniła i będziemy oglądać tutaj emocjonujące spotkania. Umowa zawiera możliwość rozegrania tutaj siedmiu meczów Pucharu CEV i chcemy je zagrać wszystkie, czyli dojść do finału. Nie przewidujemy niewykonania tej umowy i to jest nasz cel sportowy. Pod koniec września wystartuje sprzedaż biletów, dlatego zachęcam do obserwowania mediów społecznościowych” – powiedział Kryspin Baran, prezes Aluron CMC Warty Zawiercie.

Pod dużym wrażeniem hali byli też obecni podczas briefingu siatkarze. Niektórzy z nich zdążyli już zagrać w tym obiekcie. Mateusz Bieniek i Karol Butryn w Arenie Sosnowiec wystąpili w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski oraz Niemiec pod koniec maja bieżącego roku. Bartosz Kwolek zawitał do niej poraz pierwszy.

„To nowiutka hala, która jest świeżo oddana do użytku. Jestem pełen podziwu, że powstało takie miejsce. Nie mówię jedynie o hali, ale zaraz obok jest lodowisko do hokeja i stadion, na którym ostatnio Raków Częstochowa grał eliminacje Ligi Mistrzów. Widać, że to się rozwija, a Sosnowiec mocno stawia na sport. A nam w to graj i bardzo dobrze, że prezes dogadał się z przedstawicielami obiektu, bo wydaje mi się, że on zrobi robotę” – przyznał mistrz i wicemistrz świata.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Kiedy Aluron CMC Warta Zawiercie zagra w Arenie Sosnowiec?

Aluron CMC Warta Zawiercie rozpocznie rywalizację w Pucharze CEV 2023/2024 od 1/32 finału. Pierwsze spotkanie w Sosnowcu zostało zaplanowane na w środę 25 października o godzinie 19:00. Rywalem „Jurajskich Rycerzy” będzie austriacki TSV Raiffeisen Hartberg.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X