Juergen Klopp na dłużej w Liverpoolu FC!

Liverpool Football Club, po środowym zwycięstwie w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów UEFA 2021/2022 nad hiszpańskim Villarealem (2:0), poinformował w czwartek, że trener Juergen Klopp zdecydował się przedłużyć swoją dotychczasową umowę o dwa kolejne lata, do 30 czerwca 2026 roku!

Juergen Klopp na dłużej w Liverpoolu FC! (Fot.: Liverpool FC/@LFC on Twitter)

Klopp trenerem Liverpoolu do 2026 roku

Podpisana w czwartek umowa oznacza, że ​​niemiecki szkoleniowiec pozostanie u steru The Reds o dwa lata dłużej niż zakładał to poprzedni kontrakt, który wygasał w dniu 30 czerwca 2024 roku. Również asystenci Kloppa, Pepijn Lijnders i Peter Krawietz, zaakceptowali nowe warunki i zdecydowali się kontynuować przygodę na Anfield, która rozpoczęła się w październiku 2015 roku. Jeśli kontrakt uda się wypełnić, obecny trener klubu z czerwonej części Merseyside będzie trzecim najdłużej pracującym menadżerem w historii LFC.

Jest tak wiele słów, których mógłbym użyć, aby opisać, jak się czuję w związku z tą wiadomością… zachwycony, pokorny, błogosławiony, uprzywilejowany i podekscytowany byłby to początek. Jest tak wiele rzeczy do kochania w tym miejscu. Wiedziałem o tym zanim tu przyjechałem, poznałem klub jeszcze lepiej po przyjeździe, a teraz znam go bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak każdy zdrowy związek, zawsze musi to być droga dwukierunkowa; musicie być dla siebie nawzajem. Poczucie, że byliśmy dla siebie absolutnie stworzeni, jest tym, co mnie tutaj sprowadziło i dlatego wcześniej przedłużyłem współpracę – powiedział Juergen Klopp po przedłużeniu umowy.

Bieżący sezon, po słabszym poprzednim, potwierdza, że Liverpool FC pod wodzą niemieckiego szkoleniowca należy do ścisłej europejskiej czołówki. W Premier League The Reds będą się bili o mistrzowski tytuł z Manchesterem City do ostatniej kolejki, a w Lidze Mistrzów UEFA są już jedną nogą w wielkim finale.

W sezonie 2021/2022 Liverpool sięgnął już po Puchar Ligi Angielskiej, pokonując po rzutach karnych Chelsea Londyn, a za nieco ponad dwa tygodnie The Reds zagrają w finale Pucharu Anglii, gdzie ponownie zmierzą się w The Blues. Gdyby udało się sięgnąć po wszystkie trofea, byłby to chyba najlepszy sezon w historii.

Wobec tych wszystkich faktów, do których należałoby dodać niezwykle ofensywny styl gry oraz wykreowanie wielu zawodników, na których wcześniej inne kluby z topu nie zwracały uwagi, absolutnie nie może dziwić, że Juergen Klopp zostaje na Anfield Road.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Juergen Klopp na dłużej w Liverpoolu FC!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P