Joshua: Usyk może być tak wymagający jak Kliczko

Anthony Joshua w sobotę znów może obronić pasy mistrzowskie kategorii ciężkiej. Tym razem jego rywalem będzie Oleksandr Usyk. Brytyjczyk przed najbliższym pojedynkiem zdaje się być skupiony, ale też ma wiele szacunku do rywala.

Joshua: Usyk może być tak wymagający jak Kliczko
Joshua: Usyk może być tak wymagający jak Kliczko

Po raz pierwszy w tym roku

Zarówno Joshua, jak i Usyk jeszcze w roku 2021 nie wystąpili w oficjalnej walce w ringu. Brytyjczyka i Ukraińca kibice po raz ostatni widzieli w akcji w ostatnim kwartale minionego roku. Obaj wygrali i obaj walczyli na stadionie Wembley w Londynie. Teraz również wystąpią w angielskiej stolicy, jednak na obiekcie Tottenhamu.

Zawodnik z Ukrainy był niedawno mistrzem wagi junior ciężkiej. W królewskiej kategorii jak na razie stoczył dwa pojedynki i każdą z nich wygrał. Joshua to z kolei czempion WBO, IBF oraz WBA. Mimo że ma za sobą już wiele naprawdę wymagających pojedynków, twierdzi, iż ten najbliższy może być dla niego naprawdę trudny.

To może być dla mnie najtrudniejsza walka od pojedynku z Władimirem Kliczką w 2017 roku. Ale wierzę, że zwyciężę, choć naprzeciwko stanie dobry bokser. Usyk ma jednak dopiero dwie walki w wadze ciężkiej.” – zaznacza Joshua przed sobotnim występem. „Evander Holyfield też kiedyś przeszedł z junior ciężkiej do ciężkiej i został mistrzem świata, ale stoczył sześć pojedynków” – dodaje.

Usyk dopiero „raczkuje” w królewskiej kategorii

Po tym, jak Usyk wygrał z Witherspoonem oraz Chisorą bardzo mocno przygotowywał się do najbliższego pojedynku. Zapowiada, że jest gotowy do walki i wierzy w to, iż jeśli nie siła, to po jego stronie są technika oraz szybkość.

Między pięściarzami nie ma dużej różnicy wiekowej, obaj mogą też pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi, chociaż tutaj trudno znaleźć kogoś, kto miałby być na papierze lepszy od Joshuy.

Przed walką dużo sparowałem. Jestem przekonany, że moje ręce są gotowe na zadawanie mocarnych ciosów” – zapowiada aktualny mistrz.

Patrząc na to, jakie są na walkę Joshua – Usyk typy bukmacherskie, można łatwo wywnioskować, że znacznie większe szanse na zwycięstwo daje się Brytyjczykowi. Za postawione na niego 100 złotych można wygrać 125. W przypadku Usyka ta kwota jest dwa razy większa.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X