Jest pierwsza zapowiedź UFC 267: Błachowicz vs Teixeira!

W mediach społecznościowych pojawiła się pierwsza zapowiedź gali UFC 267, która będzie miała miejsce 30 października 2021. To podczas niej dojdzie do starcia Jan Błachowicz vs Glover Teixeira.

Jest pierwsza zapowiedź UFC 267: Błachowicz vs Teixeira!
Jest pierwsza zapowiedź UFC 267: Błachowicz vs Teixeira!

UFC 267 gala. Gdzie się odbędzie? [Miejsce, bilety, data]

Impreza z udziałem polskiego mistrza UFC będzie miała miejsce na Fight Island w Abu Dhabi. Bilety na to wydarzenie są już do nabycia, chociaż w momencie pisania tego materiału nie pozostało ich wiele. Za te najdroższe trzeba zapłacić ponad 5000 złotych.

W walce wieczoru Jan Błachowicz zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Obaj zawodnicy wystąpią w pojedynku o limicie wagowym 93 kilogramy. Poza main eventem również będziemy mogli oglądać Polaków w akcji. Podczas październikowej gali w akcji zobaczymy Michała Oleksiejczuka, a także Marcina Tyburę.

Na koncie instagramowym UFC Europe pojawił się pierwszy oficjalny materiał zapowiadający pojedynek Błachowicz vs Teixeira. Kibice mogą dzięki niemu wprawić się w odpowiedni nastrój w oczekiwaniu na jedną z ciekawiej obsadzonych imprez Ulimate Fighting Championship w tym roku.

Glover Teixeira – kto to?

Kim jest rywal Jana Błachowicza? Glover Teixeira urodził się 28 października 1979 roku. Na UFC 267 będzie więc tuż po swoich urodzinach. W MMA zadebiutował już ponad dwadzieścia lat temu. 7 czerwca 2002 roku świat miał okazję zobaczyć go w akcji po raz pierwszy.

Podczas gali WEC 3 przegrał z Erikiem Schwartzem, jednak to nie powstrzymało go przed spełnieniem sportowych marzeń. Już dwa lata później został mistrzem federacji Sportfight, a po kolejnych udanych występach zauważono go w UFC. Dla największej federacji mieszanych sztuk walki walczy od 2012 roku. Ostatni raz blisko sześć lat temu miał okazję powalczyć o pas mistrzowski. 26 kwietnia 2014 podczas UFC 172 przegrał jednogłośnie na punkty z Jon Jonesem.

Trzech Polaków na UFC 267

Jan Błachowicz i Glover Teixeira nie będą jedynymi, którzy podczas UFC 267 zawalczą o pas mistrzowski. Przed wydarzeniem wieczoru dojdzie do starcia Aljamain Sterling vs Piotr Jan, a jego zwycięzca będzie mógł tytułować się mistrzem wagi koguciej UFC.

Jeżeli chodzi o polskie akcenty, Marcin Tybura zmierzy się 30 października z Aleksandrem Wołkowem, natomiast Michał Oleksiejczuk skrzyżuje rękawice z Szamilem Gamzatowem. Ten ostatni jest jak dotąd niepokonany w zawodowym MMA, więc przed zawodnikiem z naszego kraju bardzo trudne wyzwanie.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button