Jest dziewiąty medal dla Polski na ME Monachium 2022! Wieczorem będzie dziesiąty?!

W sobotnie przedpołudnie Katarzyna Zdziebło do wicemistrzostw świata na 20 i 35 kilometrów z amerykańskiego Eugene dorzuciła wicemistrzostwo Starego Kontynentu na krótszym z tych dystansów! NA MŚ lepsza od Polki była Peruwianka, 20 sierpnia naszą reprezentantkę wyprzedziła na mecie Greczynka Antigoni Ntrismpioti. To nie koniec medalowych szans Biało-Czerwonych podczas szóstego dnia zmagań w europejskim czempionacie, wieczorem startuje między innymi sztafeta 4×400 metrów kobiet!

Jest dziewiąty medal dla Polski na ME Monachium 2022! Wieczorem będzie dziesiąty?!

Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią Europy w chodzi na 20 kilometrów

Nie ma co udawać, że jest inaczej, 26-letnia mielczanka jest jednym z największych objawień tego sezonu w polskiej lekkoatletyce. Szerzej nieznana sportsmenka zachwyciła sportową Polską w lipcu, kiedy to w amerykańskim Eugene dwukrotnie stanęła na podium, zdobywając tytułu wicemistrzyni świata. Podczas rywalizacji w ME 2022 wszyscy spodziewaliśmy się złotego medalu, co było dość naturalne, ale ponownie jedna z rywalek okazała się lepsza, co w żaden sposób nie umniejsza sukcesu Katarzyny Zdziebło. Zwłaszcza, że już po zakończeniu rywalizacji dowiedzieliśmy się o okolicznościach startu.

Walczyłam od początku. Nie szło mi. Próbowałam luźno tułowiem, barkami. Ból był bardzo duży. Znalazłam w końcu takie przygarbione ułożenie, udało się przejść ten dystans. Było to jednak bardzo trudne – zdradziła polska medalistka w rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport.

Sama zawodniczka podkreśla, że zdobyty dzisiaj medal jest dla niej równie ważny jak te wywalczone wcześniej i ten sukces powinien być podobnie traktowany przez kibiców i komentatorów. Na to jeszcze przyjdzie czas.

ME Monachium 2022: Kiedy startują Aniołki Matusińskiego?

W sesji wieczornej szóstego dnia rywalizacji na Stadionie Olimpijskim w Monachium będziemy czekać przede wszystkim na finał biegu sztafetowego 4×400 metrów kobiet, w którym nie zabraknie oczywiście „Aniołków Matusińskiego”, które mają apetyt na pobicie rekordu kraju. Nasza sztafeta pobiegnie prawdopodobnie w składzie: Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek. Drużyna złożona z trzech uczestniczek biegu półfinałowego i mistrzyni sprzed czterech lat, jest głównym faworytem do złota.

Finał „Aniołków Matusińskiego” w sztafecie 4×400 metrów kobiet zaplanowano na godzinę 21:45 w sobotę 20 sierpnia. Bezpośrednia transmisja w TVP 1 lub 2 oraz w TVP Sport, a także na stronie internetowej oraz w aplikacjach mobilnych Telewizji Polskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sobotnią rywalizację zwieńczymy dziesiątym medalem Polski na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Monachium 2022.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x