Jest dziewiąty medal dla Polski na ME Monachium 2022! Wieczorem będzie dziesiąty?!

W sobotnie przedpołudnie Katarzyna Zdziebło do wicemistrzostw świata na 20 i 35 kilometrów z amerykańskiego Eugene dorzuciła wicemistrzostwo Starego Kontynentu na krótszym z tych dystansów! NA MŚ lepsza od Polki była Peruwianka, 20 sierpnia naszą reprezentantkę wyprzedziła na mecie Greczynka Antigoni Ntrismpioti. To nie koniec medalowych szans Biało-Czerwonych podczas szóstego dnia zmagań w europejskim czempionacie, wieczorem startuje między innymi sztafeta 4×400 metrów kobiet!

Jest dziewiąty medal dla Polski na ME Monachium 2022! Wieczorem będzie dziesiąty?!
Jest dziewiąty medal dla Polski na ME Monachium 2022! Wieczorem będzie dziesiąty?!

Katarzyna Zdziebło wicemistrzynią Europy w chodzi na 20 kilometrów

Nie ma co udawać, że jest inaczej, 26-letnia mielczanka jest jednym z największych objawień tego sezonu w polskiej lekkoatletyce. Szerzej nieznana sportsmenka zachwyciła sportową Polską w lipcu, kiedy to w amerykańskim Eugene dwukrotnie stanęła na podium, zdobywając tytułu wicemistrzyni świata. Podczas rywalizacji w ME 2022 wszyscy spodziewaliśmy się złotego medalu, co było dość naturalne, ale ponownie jedna z rywalek okazała się lepsza, co w żaden sposób nie umniejsza sukcesu Katarzyny Zdziebło. Zwłaszcza, że już po zakończeniu rywalizacji dowiedzieliśmy się o okolicznościach startu.

Walczyłam od początku. Nie szło mi. Próbowałam luźno tułowiem, barkami. Ból był bardzo duży. Znalazłam w końcu takie przygarbione ułożenie, udało się przejść ten dystans. Było to jednak bardzo trudne – zdradziła polska medalistka w rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport.

Sama zawodniczka podkreśla, że zdobyty dzisiaj medal jest dla niej równie ważny jak te wywalczone wcześniej i ten sukces powinien być podobnie traktowany przez kibiców i komentatorów. Na to jeszcze przyjdzie czas.

ME Monachium 2022: Kiedy startują Aniołki Matusińskiego?

W sesji wieczornej szóstego dnia rywalizacji na Stadionie Olimpijskim w Monachium będziemy czekać przede wszystkim na finał biegu sztafetowego 4×400 metrów kobiet, w którym nie zabraknie oczywiście „Aniołków Matusińskiego”, które mają apetyt na pobicie rekordu kraju. Nasza sztafeta pobiegnie prawdopodobnie w składzie: Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek. Drużyna złożona z trzech uczestniczek biegu półfinałowego i mistrzyni sprzed czterech lat, jest głównym faworytem do złota.

Finał „Aniołków Matusińskiego” w sztafecie 4×400 metrów kobiet zaplanowano na godzinę 21:45 w sobotę 20 sierpnia. Bezpośrednia transmisja w TVP 1 lub 2 oraz w TVP Sport, a także na stronie internetowej oraz w aplikacjach mobilnych Telewizji Polskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sobotnią rywalizację zwieńczymy dziesiątym medalem Polski na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Monachium 2022.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Wiadomości sportowe

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x