Jesper Karlström na dłużej w Lechu Poznań!

W środowe popołudnie Lech Poznań poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym o tym, że na dłuższe pozostanie przy Bułgarskiej zdecydował się Jesper Karlström. Szwedzki środkowy pomocnik w egzotycznych okolicznościach zgrupowania w Dubaju podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał aż do 30 czerwca 2026 roku!

Źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Lech Poznań zatrzymał kolejną ze swoich gwiazd

Doświadczony reprezentant Szwecji trafił do Poznania zimą sezonu 2020/21. Kilkanaście tygodni wcześniej związał się z klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2024. Mimo długiego czasu dzielącego do końca współpracy, obie strony przystąpiły niedawno do rozmów o przedłużeniu i teraz z dumą ogłoszono, że doszło do porozumienia i podpisania niezbędnych dokumentów.

„Jesper miał kontrakt do 2024 roku, ale zależało nam na tym, żeby już teraz porozumieć się z nim w sprawie przedłużenia umowy, bo cenimy jego wkład w wyniki drużyny. Wielokrotnie podkreślaliśmy w ostatnim czasie, że zależy nam na stabilizacji kadry pierwszego zespołu i utrzymaniu jego kręgosłupa, stąd właśnie kolejne negocjacje i przedłużenia kontraktów z naszymi liderami. Jednym z nich jest właśnie Jesper. To świetny zawodnik, który jest reprezentantem swojego kraju. Nie tylko imponuje umiejętnościami piłkarskimi, ale również dodaje nam na murawie doświadczenia i charakteru. Pamiętajmy, że kiedy go pozyskiwaliśmy, to był kapitanem swojej drużyny w Szwecji. Cieszymy się, że zdecydował się nam zaufać i związać z Kolejorzem na dłużej, tym razem do 30 czerwca 2026 roku” – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

27-letni lider środka pola stał się jednym z ulubieńców kibiców i jest nazywany przez nich „Szefem”. Piłkarz, który trafił do Poznania po wygaśnięciu kontraktu ze szwedzkim Djurgårdens IF, gdzie wywalczył mistrzostwo Szwecji, rozegrał do tej pory w niebiesko-białych barwach 85 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 1 gola i dorzucił 3 asysty.

„To dla mnie wyjątkowa chwila, czuję się szczęśliwy i wiem, że podjąłem słuszną decyzję. Mamy mocną drużynę, a jej istotni piłkarze przedłużyli w ostatnim czasie umowy z klubem i myślę, że zmierzamy w dobrym kierunku. Jestem tu już od dwóch lat, to był dla mnie świetny okres i czuję w związku z nim tylko i wyłącznie pozytywne emocje” – cieszy się Jesper, który na zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich złożył podpis pod kontraktem w towarzystwie prezesa Lecha Piotra Rutkowskiego, a także dyrektora Tomasz Rząsy.

Przypominamy, że Jesper Karlström, który dzięki grze przy Bułgarskiej wrócił do reprezentacji „Trzech Koron” i ma w niej 10 rozegranych spotkań, wywalczył z „Kolejorzem” mistrzostwo kraju i ma już w głowie kolejne cele.

„Wiem, że trudno o wygranie mistrzostwa rok po roku, ale bardzo tego chcę. To mnie nakręca do dalszej pracy, pragnę zdobyć z Lechem jak najwięcej trofeów, bo wielu świetnych zawodników kończyło karierę bez żadnych tytułów. Liczę na to, że z każdym sezonem będziemy stawać przed szansą na to, a i ja będę w dalszym ciągu się w tym miejscu rozwijał” – podsumowuje Jesper.

Jesper Karlström po podpisaniu nowej umowy z Lechem (WIDEO)

Szwedzki pomocnik decydując się na przedłużenie umowy z Lechem Poznań dołącza do graczy, z którymi jesienią i zimą władze „Kolejorza” związały się na dłużej. Mowa o zawodnikach tj.: Antonio Milić, Nika Kvekveskiri, Mikael Ishak, Michał Skóraś i ostatnio Alan Czerwiński. Ponadto mistrzowie Polski pozyskali podczas zimowego okna transferowego bramkarza Sparty Praga, Dominika Holeca.

Źródło: meczyki.org/Lech Poznań (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button